اموزشی

ساخت کانال یوتیوب صفر تا صد: یک چک لیست کامل برای تبدیل شدن به یک YouTuber

ساخت کانال یوتیوب صفر تا صد: یک چک لیست کامل برای تبدیل شدن به یک YouTuber

دوستان در این مقاله می‌خواهیم  نحوه  ساخت کانال یوتیوب را به شما آموزش دهیم. تولید محتوای ویدیویی روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا کرده است، به خصوص به این دلیل که این یک قالب بسیار مورد توجه است. این به این دلیل اتفاق می افتد که تماشای فیلم ها روشی کاربردی و آسان برای یادگیری موضوعات مختلف است. به گفته خود Youtube، روزانه 1 میلیارد ساعت محتوا توسط بیش از 1 میلیارد کاربر تماشا می‌شود. به همین دلیل است که افراد زیادی روی اجرای این استراتژی و ایجاد کانال یوتیوب کار می‌کنند، چه به عنوان منبع اصلی درآمدشان و چه ابزاری برای ارتقای کسب و کارشان.

با این حال، برای کسانی که به تازگی شروع به کار کرده اند، سؤالاتی در مورد نحوه ساخت کانال یوتیوب YouTube، شبکه اصلی برای توزیع ارگانیک ویدیوها وجود دارد.

بنابراین، برای کمک به درک بهتر نحوه عملکرد این پلتفرم، ما یک چک لیست کامل ارائه کرده‌ایم تا بتوانید نحوه ساخت کانال یوتیوب را بیاموزید و کانال خود را فوراً راه‌اندازی کنید.

دوستان مقاله  نحوه ایجاد اکانت یوتیوب تجاری را هم در همین سایت اکانت استور مطالعه فرمایید.

چگونه یک کانال یوتیوب ایجاد کنیم؟

هنگامی که یک کانال یوتیوب ایجاد می‌کنید، دو گزینه دارید. ایجاد یک حساب کاربری شخصی یا تحت نام یک شرکت. در این پست، ما دو گزینه را به شما ارائه خواهیم داد تا بهترین گزینه را انتخاب کنید که با اهداف شما در این شبکه مطابقت دارد.

اکثر مراحل ایجاد کانال یوتیوب برای هر دو حساب یکسان است. بنابراین، ما در مورد آنها صحبت خواهیم کرد و تفاوت های ایجاد یک حساب شخصی و یک شرکت را در طول این آموزش کوچک نشان خواهیم داد.

 

1. برای ساخت کانال یوتیوب ابتدا  وارد حساب Google خود شوید.

 

صرف نظر از نوع کانالی که خواهید داشت، برای ایجاد کانال یوتیوب به یک حساب Google نیاز دارید. برای ایجاد یکی، کافی است به وب‌سایت YouTube دسترسی پیدا کنید، روی «ورود به سیستم»، در گوشه سمت راست بالای صفحه یا در گوشه سمت چپ پایین کلیک کنید و اگر قبلاً دارید، حساب شخصی یا شرکتی را وارد کنید.

 

 

وارد حساب گوگل خود شوید.

 

 

اگر هنوز حساب کاربری ندارید، به محض اینکه صفحه را برای پر کردن ایمیل یا شماره تلفن و رمز عبور باز کردید، فقط روی گزینه های بیشتر (در زیر ایمیل را فراموش کرده اید؟) کلیک کنید و حساب ایجاد کنید.

 

بعد از ورود به حساب گوگل روی ساخت اکانت کلیک کنید.

 

 

حساب خود را با ارائه اطلاعات درخواستی ایجاد کنید.

 

نحوه ایجاد کانال یوتیوب

 

 

 

2. اکنون کانال YouTube خود را ایجاد کنید.

 

برای ساخت کانال یوتیوب در گوشه سمت راست بالا، اگر از قبل یک حساب کاربری دارید، اگر یک عکس نمایه تنظیم کرده باشید، احتمالاً تصویر خود یا لوگوی شرکت خود را می بینید. اگر عکسی ندارید، یک دایره آبی روشن با حروف اول نام خود خواهید دید.

 

3. نامی برای کانال YouTube خود انتخاب کنید.

 

بعد از ساخت کانال یوتیوب خود در اینجا، اطلاعات را با نام خود برای یک کانال شخصی، یا با نام شرکت خود برای یک کانال شرکتی پر کنید. روی ایجاد کانال کلیک کنید.

 

 

انتخاب نام برای کانال یوتیوب

اگر قبلاً یک حساب برای برند خود دارید و از این حساب برای ایجاد کانال یوتیوب استفاده می‌کنید، می‌توانید از تمام مراحل قبلی برای ایجاد کانال خود رد شوید یا حساب شرکتی را انتخاب کنید تا به کانال موجود هدایت شود.

همه چیز آماده است! کانال یوتیوب شما آماده است. اکنون، می توانید آن را سفارشی کنید.

 

چگونه کانال یوتیوب خود را سفارشی کنیم؟

 

به محض کلیک بر روی ایجاد کانال یوتیوب، صفحه ای با اطلاعات شما باز می شود.

 

1. بر روی Customize Channel کلیک کنید.

 

 

نحوه سفارشی کردن کانال یوتیوب

 

 

2. تصاویر را مطابق با آنچه می خواهید ویرایش کنید.

 

اگر این یک حساب شخصی است، می توانید تصاویر خود را اضافه کنید. با این حال، اگر هدف شما ایجاد یک کانال یوتیوب برای برندتان است، به یاد داشته باشید که آن را با لوگوی خود سفارشی کنید. در این مرحله همچنین می‌توانید زبان، مکان محتوا و روشن یا خاموش بودن حالت محدود (برای مخفی کردن ویدیوهایی که ممکن است حاوی محتوای نامناسب باشند) را تنظیم کنید.

 

3. روی کانال من، در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید.

 

تا بعد از اینکه کانال خود را سفارشی کردید، آن را مشاهده کنید. پس از ایجاد یک کانال در یوتیوب، وقت آن است که ویدیوهای خود را پست کنید.

قبل از هر چیز دیگری باید یک ویدیو ضبط کنید. این شامل مراحلی می‌شود که از پیش تولید محتوای شما، مانند تصمیم گیری در مورد جایگاهی که روی آن کار می‌کنید، تا مراحل پس از تولید، مانند تبلیغ ویدیوهای خود، انجام می‌شود.

ارسال ویدیو در کانال یوتیوب

بعد از اینکه ویدیویی را آماده آپلود کردید که به معنای ضبط و ویرایش شده است، می توانید آن را در کانال خود ارسال کنید.

1. روی آپلود مکان کلیک کنید.

در گوشه سمت راست بالا روی آپلود مکان کلیک کنید.

2. در صفحه ای که باز می شود، برای آپلود بر روی Select files کلیک کنید.

حالا ویدیو را در رایانه خود انتخاب کنید. همچنین گزینه‌ای برای وارد کردن ویدیوها از Google Photos و شروع پخش زنده وجود دارد.

توجه داشته باشید که فقط می توانید ویدیوهایی را ارسال کنید که حداکثر 15 دقیقه باشد. اگر می‌خواهید ویدیوهای طولانی‌تری بارگذاری کنید، باید محدودیت خود را افزایش دهید. برای انجام این کار، حساب خود را از طریق یک تماس تلفنی یا پیامک با کلیک روی افزایش محدودیت، درست در زیر راهنما و پیشنهادات، تأیید کنید.

 

آپلود ویدیو در یوتیوب

 

3. اطلاعات اولیه درباره ویدیوی خود مانند عنوان، توضیحات، برچسب ها و تصویر کوچک ویدیو را پر کنید.

اطلاعات اولیه درباره ویدیوی خود مانند عنوان، توضیحات، برچسب ها و تصویر کوچک ویدیو را پر کنید. (برای تصاویر کوچک شخصی سازی شده، باید حساب خود را تأیید کنید).
علاوه بر این، در این مرحله نحوه نمایش ویدیوی خود را تنظیم خواهید کرد:

عمومی: همه کاربران YouTube به محتوای شما دسترسی دارند.
فهرست نشده: فقط افرادی که پیوند ویدیوی شما را دارند می توانند آن را تماشا کنند.
خصوصی: فقط شما می توانید ویدیو را مشاهده کنید.
زمان بندی شده: می توانید تاریخ و ساعتی را برای ارسال مطالب خود انتخاب کنید.

4. روی Advanced settings کلیک کنید.

 

روی Advanced settings کلیک کنید. تا اطلاعاتی مانند:
اجازه دادن به نظرات یا نه، بین مجوز استاندارد YouTube یا Creative Commons (یک مجوز انحصاری برای 100٪ محتوای اصلی) انتخاب کنید.

5. روی Done، در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

و همه چیز آماده است! ویدیوی شما در یوتیوب خواهد بود. اگر می‌خواهید آن را ویرایش کنید، فقط روی بازگشت به ویرایش کلیک کنید و هر چیزی را که می خواهید تغییر دهید. برای مشاهده ویژگی های ویدیوی خود در YouTube، روی پیوند موجود کلیک کنید.

به یاد داشته باشید که همیشه می توانید با کلیک بر روی ویرایش ویدیو، ویدیوی خود را برگردانید و ویرایش کنید.

چگونه بازدید بیشتری را برای کانال یوتیوب خود جلب کنیم؟

داشتن یک کانال YouTube و آپلود ویدیوهایی که مردم محتوای شما را مشاهده نمی‌کنند، فایده ای ندارد. به همین دلیل است که علاوه بر ایجاد ویدیوهای اصلی با موضوعاتی که برای مخاطبان شما مهم است، باید بازدید کانال خود را زیاد کنید.

از آنجایی که جستجوی محتوا در ویدیو افزایش یافته است، رقابت در یوتیوب نیز افزایش یافته است. به دست آوردن تعداد زیادی اشتراک در واقع دشوار است، اما بزرگترین اشتباهی که اکثر مردم مرتکب می‌شوند این است که نمی‌دانند عموم مردم چه کسانی هستند و هدف شما  چیست. بنابراین، شناسایی مخاطبان مناسب برای کانال یوتیوب خود بسیار مهم است.

بنابراین، نکات زیر ما پس از ایجاد کانال یوتیوب را بررسی کنید:

نکات مهم بعد از ساخت کانال یوتیوب برای جذب مخاطب

 

1. فقط روی یک موضوع تمرکز کنید.

 

یک طاقچه و ترجیحاً یک طاقچه کوچک را برای هدف گیری انتخاب کنید. تم اصلی را برای هر ویدیو یا حتی زمانی که در حال بحث در مورد محتوای خاصی هستید تغییر ندهید. تمرکز خود را حفظ کنید!

 

2. قبل از انتخاب کلمه کلیدی تحقیق کنید.

 

با استفاده از Google Trends، تکمیل خودکار YouTube (در برگه ناشناس) و ارزیابی مطالب رقبا، بهترین کلمات کلیدی را برای موضوع مورد نظر جستجو کنید.

هر چه کلمه کلیدی مهمتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که آن را در ابتدای عنوان قرار دهید، بنابراین بینندگان فوراً متوجه خواهند شد که قرار است در مورد چه چیزی صحبت کنید.

3. به عنوان و تصویر کوچک ویدیوی خود توجه کنید.

بعد از ساخت کانال یوتیوب خود به خاطر داشته باشید که عنوان و تصویر کوچک ویدیوهای شما برای جذب بیننده بسیار مهم است. حتی می توانید در صورت تمایل کلمات کلیدی را در تصویر قرار دهید تا آن را برجسته کنید.

4. به طور منظم پست کنید.

بعد از ساخت کانال یوتیوب مهم نیست که یک بار در هفته یا یک بار در روز یک ویدیو ارسال کنید. نکته مهم این است که برای مخاطبان خود روشن کنید که همیشه آنجا خواهید بود. در حالت ایده آل، شما باید یک تقویم تحریریه داشته باشید و به مخاطبان خود در مورد روزها و زمان های فعالیت در کانال اطلاع دهید.

5. اعتماد بیننده را به خود جلب کنید.

بعد از ایجاد کانال یوتیوب خود اسکریپت‌های ویدیویی خود را با خلاصه‌ای از موضوع شروع کنید، به طوری که بیننده احساس کند می‌تواند به شما اعتماد کند و او را به تماشای کل ویدیو تشویق کند. روی معرفی خود کار کنید و نگران طولانی شدن ویدیو نباشید.

6. با بینندگان خود تعامل داشته باشید.

بعد از ایجاد کانال یوتیوب خود به هر نظر به روشی شخصی پاسخ دهید و در طول ویدیوها، مخاطبان خود را تشویق کنید تا ویدیو را مشترک شوند، نظر دهند و به اشتراک بگذارند.

همچنین، بازخورد و پیشنهاداتی را برای محتوای بعدی که می‌خواهند در کانال شما ببینند، بخواهید.

7. نتایج را تجزیه و تحلیل کنید.

از YouTube Analytics بهترین استفاده را ببرید تا مخاطبان خود را بهتر درک کنید و محتوای خود را به گونه ای تنظیم کنید که آنها را خوشحال کند.

8. آزمایش، کاوش، ارزیابی

بعد از ساخت کانال یوتیوب خود فرمت‌های مختلف، سبک‌های نسخه، عناوین، مدل‌های تصویر کوچک را تست کنید.

در ابتدا، احتمالاً باید چندین تنظیم انجام دهید. سعی کنید این کار را بدون از دست دادن تمرکز کانال خود انجام دهید.

اگر احساس کردید که کار نمی کند، فقط پشتکار داشته باشید و به تلاش ادامه دهید.

اگر نگاهی به محتوای کانال‌های یوتیوب که بیشترین مشترکین را در روزهای ابتدایی آن‌ها داشتند بیندازید، خواهید دید که آن‌ها نیز تغییراتی را پشت سر گذاشته‌اند و هر روز بهتر می‌شوند.

علاوه بر این، می‌توانید روی تبلیغات پولی مانند Google AdWords نیز سرمایه‌گذاری کنید، بنابراین ویدیوی شما از دسترسی بالاتری برخوردار است.

مهمترین چیز در یوتیوب برای جذب مخاطب این است که که محتوای کانال یوتیوب شما دیده شود و بهتر است به اشتراک گذاشته شود. سپس سایر کاربران کانال شما را می‌شناسند و کم کم می توانید در نتایج جستجوی YouTube رتبه بالاتری کسب کنید.

چگونه از کانال یوتیوب خود کسب درآمد کنیم؟

آیا می دانستید که می‌توان از ویدیوهای YouTube خود درآمد کسب کرد؟

تا سال 2018، هر شخصی که کانالی با بیش از 10000 بازدید داشته باشد، می‌توانست روی ویدیوهای خود تبلیغات اجرا کند و برای آن پول دریافت کند.

البته احراز پیش نیازهایی نیز لازم بود از جمله:

شما باید بتوانید تأیید کنید که ویدیوهای شما 100٪ اصلی و توسط شما تولید شده اند.
به طور منظم ویدیوها را پست کنید.
قوانین انجمن YouTube را رعایت می‌کردید.
شما باید ساکن کشور یا منطقه ای باشید که برنامه شریک YouTube در آن در دسترس بود.
علاوه بر این، داشتن یک حساب کاربری گوگل ادز ضروری بود، زیرا از طریق آن تبلیغات پخش می‌شد.

با این حال، یوتیوب تغییراتی ایجاد کرد و اکنون برای اینکه افراد بتوانند از حساب‌های خود کسب درآمد کنند، باید حداقل شرایط زیر را نیز رعایت کنند:

الزامات مورد نیاز برای کسب درآمد از کانال یوتیوب

  • حداقل هزار مشترک در کانال خود داشته باشند.
  • حداقل 4 هزار ساعت زمان تماشا در 12 ماه گذشته داشته باشید.
  • هیچ یک از دستورالعمل های YouTube را نقض نکنید و شکایتی از کاربران دریافت نکنید و درگیر هرزنامه نباشید.
  • در مجموع، برای نمایش تبلیغات در کانال YouTube خود و کسب درآمد باید:
  • محتوای اصلی را به صورت دوره ای ارسال کنید.
  • حداقل یک سال محتوای پست شده در کانال خود داشته باشید.
  • مخاطبانی داشته باشید که ویدیوهای شما را به طور منظم دنبال و تماشا کنند.
  • شرایط استفاده از YouTube را رعایت کنید.
  • مانند تمام محتوای اینترنتی به طور کلی، شما باید به مخاطبان خود فکر کنید و چیزی بسازید که واقعا برای کاربرانتان ارزشمند باشد.

 

سخن پایانی

 

دوستان از این که تا پایان مقاله ساخت کانال یوتیوب همراه ما بودید از شما متشکریم. شما دوستان م ی‌توانید از سایر مقالات ما در وبلاگ اکانت استور هم دیدن فرمایید. دوستان برای خرید اشتراک یوتیوب پرمیوم از فروشگاه اکانت استور دیدن فرمایید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *