Comparison

مقایسه اسپاتیفای و آیتونز : تفاوت بین دو سرویس پخش موسیقی Spotify و iTunes

مقایسه اسپاتیفای و آیتونز : تفاوت بین دو سرویس پخش موسیقی Spotify و iTunes

دوستان در این مقاله به مقایسه اسپاتیفای و آیتونز می‌پردازیم. صنعت موسیقی برای مدت طولانی جایگاه قابل توجه خود را داشته است. از زمان پادشاهان و ملکه‌ها، موسیقی به نوعی زندگی همه را تحت تأثیر قرار داده است. اکنون مردم دوست دارند مجموعه ای از آهنگ های مورد علاقه خود را بسازند و چندین رسانه این کار را انجام می‌دهند. Spotify و iTunes دو رسانه ای هستند که پادکست‌ها و موسیقی آنلاین را پخش می‌کنند.

 

دوستان برای خرید اکانت اسپاتیفای و خرید گیفت کارت آیتونز از فروشگاه اکانت استور دیدن فرمایید.

 

تفاوت بین آیتونز و اسپاتیفای

 

تفاوت اصلی بین Spotify و iTunes این است که Spotify می‌تواند برای کاربران تلفن‌های اندرویدی هم مورد استفاده قرار گیرد. iTunes سرویسی است که توسط Apple Inc ارائه شده است که توسط کاربران آیفون استفاده می‌شود. هر دو اصطلاح Spotify و iTunes به طور گسترده برای پخش موسیقی و پادکست‌های صوتی استفاده می‌شوند. کاربران می‌تواند از هر دوی آنها به صورت رایگان استفاده کند یا هزینه خدمات آنها را بپردازد.

iTunes در دسته پخش کننده‌های رسانه ای قرار می‌گیرد. با توجه به خدمات آن، همچنین در دسته‌های کتابخانه رسانه، پخش رادیو اینترنتی، ابزار مدیریت دستگاه تلفن همراه و غیره قرار می‌گیرد. پلت فرم iTunes برای گوش دادن به موسیقی و سایر رسانه‌های صوتی توسط یک شرکت بسیار مشهور اپل توسعه یافته است. زبان مورد استفاده برای ساخت نرم افزار یا برنامه iTunes c++ است.

 

مقایسه  آیتونز و اسپاتیفای

 

  • اسپاتیفای منتشر شده در 7 اکتبر 2008 به مردم معرفی شد. iTunes برای اولین بار در 9 ژانویه 2001 به مردم معرفی شد.
  •  دو فرد به عنوان بنیانگذار اسپاتیفای شناخته می‌شوند و آنها Martin Lorentzon و Denial Ek هستند. اپل iTunes را توسعه داد و فردی که به عنوان بنیانگذار iTunes شناخته می شود، استیو جابز است.
  • Division Spotify یک پلتفرم مستقل است که میلیون‌ها کاربر از آن برای پخش آنلاین موسیقی خود استفاده می‌کنند. iTunes یک برنامه نرم افزاری است که توسط اپل برای سیستم عامل‌های خاص و کاربران آیفون برای همگام سازی با Air pods توسعه یافته است.
  • Spotify با کیفیت موسیقی را با کیفیت بالای 320 کیلوبیت در ثانیه به کاربران خود ارائه می‌دهد اما کاربر مجبور به پرداخت هزینه آن بود. iTunes کیفیت ترکیبی موسیقی را ارائه می‌دهد که حداکثر ۲۵۶ کیلوبیت در ثانیه است که بسیار کمتر از Spotify است.
  • نوع سرویس اسپاتیفای خدمات موسیقی بدون آگهی را فقط به اعضای ممتاز ارائه می‌دهد، نه به کاربران رایگان. Spotify خدمات بدون آگهی را برای کاربرانی که حتی یک پنی هم خرج نکرده اند ارائه می‌دهد.

 

Spotify چیست؟

 

اسپاتیفای یک شرکت مستقر در سوئد که به پخش رسانه‌های صوتی معروف است. خدمات رسانه‌ای را به صورت صوتی ارائه می‌دهد. اسپاتیفای امروزه بسیار مد روز است. با ارائه جلسات گروهی به کاربران خود امکان لذت بردن از انواع آهنگ‌ها و رسانه‌ها را در کنار هم تسهیل می‌کند. یک فرد می‌تواند به میلیون‌ها آهنگ و پادکست آنلاین که در اسپاتیفایدر دسترس است گوش دهد.

اسپاتفای یک شرکت مشهور برای پخش صدا از چندین نوع رسانه است. Lorentzon و Denial Ek افرادی هستند که Spotify را در سال 2006 تأسیس کردند. اسپاتیفایهمچنین دارای یک سازمان مادر است که به طور گسترده با نام Spotify Technology S.A شناخته می‌شود. Spotify یکی از بزرگترین شرکت‌های جهان است که خدمات صوتی و موسیقی را در سراسر جهان ارائه می دهد. در سال 2020 تعداد کارمندان Spotify تقریباً 6.5 هزار نفر بود.

شرکت‌های تابعه زیادی توسط استیفای اداره می‌شوند که شامل Spotify Ltd (بریتانیا)، Spotify USA Inc.، Spotify AB و بسیاری دیگر از شرکت‌های تابعه منطقه‌ای بسته به مقررات کشور مربوطه است. هر شخص می‌تواند از خدمات ارائه شده توسط اسپاتیفای به صورت رایگان بهره مند شود. با این حال، Sاسپاتیفای ویژگی‌های پیشرفته‌ای را برای کاربران ممتاز خود ارائه می دهد که برای کاربرانی که عضویت ممتاز خریداری نمی‌کنند در دسترس نیست.

 

اسپاتیفای رایگان یا اسپاتیفای پرمیوم؟

 

تعداد کاربران رایگان بیشتر از کسانی است که برای خدمات اضافی Spotify پول پرداخت کرده اند. بیش از 70 میلیون آهنگ موجود است و تقریباً هر هنرمندی در اسپاتیفای ثبت شده است. کاربران رایگان آن می‌توانند با گوش دادن به تبلیغاتی که در بین آهنگ ها پخش می‌شود از خدمات آن لذت ببرند. از سوی دیگر، کاربران ممتاز می‌توانند کنترل های اضافی و گوش دادن بدون تبلیغات داشته باشند. اسپاتیفای حق چاپ دیجیتال را برای موسیقی ضبط شده و سایر خدمات صوتی به شما می‌دهد.

 

iTunes چیست؟

 

اپل یک نرم افزار پخش آنلاین صوتی به نام iTunes را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این در سال 2001 منتشر شد. iTunes را می‌توان بر روی Windows XP، macOS، Microsoft Windows، iOS، Windows و غیره استفاده کرد. iTunes یک فروشگاه دیجیتال جداگانه iTunes Store دارد که به خدمات مرتبط اختصاص داده شده است.

این به عنوان یک پخش کننده رسانه صرف راه اندازی شد و به کاربرانش کمک کرد تا مجموعه موسیقی دیجیتال خود را با آی پاد همگام کنند. سیستم عامل مکینتاش پلتفرمی بود که می‌توانست روی آن کار کند. اپل iTunes را برای ویندوز در سال 2003 توسعه و منتشر کرد. Apple Music، Apple TV، اصطلاحاتی هستند که به عنوان جانشین iTunes شناخته می‌شوند.

این به کاربران کمک می‌کند تا مجموعه دیجیتالی موسیقی را همگام، آپلود و سازماندهی کنند. با گذشت زمان، آیتونز حوزه خود را گسترش داد و شروع به تهیه یا فروش کتاب‌های صوتی، فیلم، بازی و حتی برنامه های تلویزیونی کرد. از یک برنامه نرم افزاری که فقط برای موسیقی توسعه داده شده بود، به فروشگاه iTunes تبدیل شد.

 

تفاوت‌های اصلی بین Spotify و iTunes

 

  • اگر بخواهیم به مقایسه اسپاتیفای و آیتونز بپردازیم باید بگوییم که اسپاتیفای در رسانه‌های اجتماعی تعامل بهتری دارد در حالی که iTunes به سیستم عامل‌ها و آیفون‌های خاص محدود است.
  • Spotify یک شرکت سوئدی است که به طور جداگانه کار می‌کند. از سوی دیگر، iTunes نرم افزار و اپلیکیشن اپل است که خدمات مشابهی را ارائه می‌دهد.
  • سرعت بیتی که Spotify آهنگ ها و پادکست‌های خود را با آن پخش می کند 320 کیلوبیت در ثانیه است در حالی که iTunes موسیقی را با سرعت 256 کیلوبیت در ثانیه استریم می‌کند.
  • گوش دادن رایگان تجاری فقط برای اعضای ممتاز در Spotify در دسترس است در حالی که iTunes گوش دادن رایگان تجاری را به کاربران رایگان نیز تسهیل می‌کند.
  • Spotify مشارکت بسیار زیادی در رسانه‌های اجتماعی دارد در حالی که iTunes در پلتفرم های خاصی در دسترس نیست و تعامل اجتماعی کمتری دارد.

 

 

مقایسه Spotify و iTunes

 

در ادامه به مقایسه اسپاتیفای و آیتونز می‌پردازیم:

پلتفرم:

 

Spotify یک سرویس پخش موسیقی مبتنی بر اشتراک است که به شما امکان دسترسی فوری به میلیون‌ها آهنگ، پادکست و ویدیو از هنرمندان سراسر جهان را می‌دهد. عملکردهای اساسی مانند پخش موسیقی در Spotify رایگان هستند، اما اگر می‌خواهید از ویژگی‌های برتر مانند صدای با کیفیت بالا، موسیقی بدون آگهی، پشتیبانی از چندین دستگاه و موارد دیگر لذت ببرید، می‌توانید Spotify Premium را انتخاب کنید. از سوی دیگر، iTunes یک راه حل اختصاصی مدیریت رسانه تلفن همراه است که توسط اپل برای خرید، پخش و دانلود رسانه های دیجیتال در رایانه های مک و رایانه های ویندوزی توسعه یافته است.

iTunes به چهار کانال تقسیم می‌شود: Apple Music، Apple TV، Apple Podcasts و Finder. اپل دیگر از iTunes در MacOS Catalina پشتیبانی نمی کند.

 

 

کیفیت جریان:

 

 

Spotify بسته به دستگاهی که از آن استفاده می‌کنید چهار سطح مختلف کیفیت پخش را ارائه می دهد.کم با سرعت 24 کیلوبیت در ثانیه، جریان معمولی با سرعت 96 کیلوبیت در ثانیه، پخش با کیفیت بالا با سرعت 160 کیلوبیت در ثانیه و کیفیت بسیار بالا با سرعت 320 کیلوبیت در ثانیه.اسپاتیفای از فرمت بدون ضرر Ogg Vorbis استفاده می‌کند و پخش با کیفیت بسیار بالا فقط برای مشترکین پولی محفوظ است. Apple Music با سرعت 256 کیلوبیت در ثانیه با استفاده از AAC پخش می‌شود و هنگامی که در شبکه تلفن همراه پخش می‌کنید، به‌طور خودکار به جریان تطبیقی ​​تغییر می‌کند.

 

پشتیبانی تبلیغات:

 

 

در حالی که Apple Music و Spotify هر دو مدل‌های مبتنی بر اشتراک هستند، Apple Music یک سرویس پخش بدون آگهی است که به شما امکان دسترسی به میلیون‌ها آهنگ و کتابخانه موسیقی شما را می‌دهد. Apple Music مطمئن می‌شود که از تبلیغات مزاحم ناراحت نخواهید شد، چه در حال گوش دادن به موسیقی، آلبوم یا موزیک ویدیوی مورد علاقه خود باشید. برنامه رایگان Spotify امکان دسترسی به میلیون ها آهنگ را فراهم می‌کند، اما با تبلیغات. با این حال، Spotify Premium تمام تبلیغات را از مسیرها حذف می‌کند.

 

سخن پایانی

 

دوستان از این که تا پایان مقاله مقایسه اسپاتیفای و آیتونز همراه ما بودید از شما متشکریم. دوستان برای خرید اکانت اسپاتیفای و خرید گیفت کارت آیتونز از فروشگاه اکانت استور دیدن فرمایید.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *