اموزشی

گوگل ویس چگونه کار می‌کند؟ 0 تا 100 هر آنچه درباره سرویس صوتی گوگل ویس باید بدانید!

گوگل ویس چگونه کار می‌کند؟ 0 تا 100 هر آنچه درباره سرویس صوتی گوگل ویس باید بدانید!

گوگل ویس  یک انتخاب هوشمندانه برای کاربران قدرتمند Google یا افرادی است که خط مبهم بین تماس‌های کاری و شخصی برایشان مهم نیست. Google Voice یک سرویس تلفن اینترنتی رایگان است که به شما امکان می‌دهد تمام خدمات تلفن همراه خود را ترکیب کنید و بتوانید تماس‌ها را همزمان به چندین دستگاه مختلف ارسال کنید. اگر در خانه یا دفتر کار تلفن ثابت و همچنین تلفن تجاری و تلفن هوشمند شخصی خود را دارید، به جای پرش بین سه شماره متفاوت و دستگاه مختلف، می‌توانید یک شماره Google Voice ساده بدهید تا وقتی کسی تماس می‌گیرد، به شما اطلاع داده می‌شود. همچنین می‌توانید از گوگل ویس در رایانه برای برقراری تماس و دریافت تماس نیز استفاده کنید.

 

دوستان برای خرید اکانت گوگل ویس به فروشگاه اکانت استور مراجعه فرماییید.

 

چرا باید از Google Voice استفاده کنید؟

تقریباً همه یک شماره تلفن همراه دارند که برای موارد مختلف استفاده می شود، اما در درجه اول به دلایل شخصی. برخی از افراد ممکن است شماره تلفن دومی داشته باشند که صرفاً به ارتباطات مربوط به کار اختصاص داده شده است. برخی دیگر ممکن است تلفن ثابت در دفتر یا خانه خود داشته باشند. و پس از آن تعداد کمی وجود دارند که ممکن است یک شماره تلفن ثابت در خانه برای تماس های شخصی داشته باشند. برقراری تعادل و پرش بین این همه شماره و تلفن‌های مختلف ساده ترین راه برای مدیریت چندین شماره نیست.

Google Voice یک راه جدید برای ساده‌سازی معرفی می‌کند. با استفاده از آن، می‌توانید همه شماره‌های خود را به یک شماره منفرد فوروارد کنید و به شما امکان می‌دهد به تماس‌های همه شماره‌های تلفن مختلف خود در همان دستگاه پاسخ دهید. گوگل ویس در بین صاحبان مشاغل کوچک و شرکت های بزرگ مورد علاقه است. تماس‌های تلفنی را برای همه ساده می‌کند و همه چیز را در یک مکان قرار می‌دهد. ممکن است احساس کنید آخرین کاری که می‌خواهید انجام دهید دریافت شماره تلفن دیگری است. با این حال، یک شماره تلفن گوگل ویس ممکن است آخرین شماره‌ای باشد که تا به حال به آن نیاز دارید. این سرویس تلفنی برای ادغام چندین کانال ارتباطی در یک مکان عالی است. و این تنها یکی از بسیاری از ویژگی های اضافی آن است. در اینجا دلیلی است که شما باید از حمل چندین تلفن خودداری کنید و به جای آن از این VoIP استفاده کنید.

1. در گوگل ویس می‌توانید از جیمیل تماس بگیرید.

می‌توانید از جمیل تماس بگیرید و تماس برقرار کنید. اگر یک حساب جیمیل دارید، حتی یک حساب رایگان، می‌توانید مستقیماً از صندوق ورودی خود به صورت رایگان با ایالات متحده و کانادا تماس بگیرید. مشکل این است که هر بار که تماس می‌گیرید، یک شماره تلفن تصادفی به شما اختصاص داده می‌شود که گیرنده آن را نمی‌شناسد  و بیشتر مردم مستقیماً تماس‌های شماره‌های ناشناس را نادیده می‌گیرند. با Google Voice، شما فوراً آن مشکل را حل می کنید. هنگامی که شماره Google Voice خود را انتخاب کردید، تمام تماس‌های خروجی Gmail شما از آن شماره می‌آید. به این ترتیب، گیرندگان می‌توانند تشخیص دهند که شما چه زمانی تماس می‌گیرید و احتمال بیشتری دارد که تماس بگیرید. می‌توانید مستقیماً از رایانه خود به تماس‌ها در Gmail و Google Hangouts پاسخ دهید.

2. در گوگل ویس متون نامحدود رایگان دریافت می‌کنید.

پیامک رایگان در سرویس Google Voice گنجانده شده است. اگر مثل اکثر مردم هستید که سرعت و راحتی ارسال یک پیام متنی سریع را ترجیح می‌دهند، یک مزیت عالی است. با برنامه Google Voice، می‌توانید از طریق این سرویس از تلفن خود پیامک ارسال کنید. این می‌تواند به شما کمک کند متن‌های حرفه ای خود را که از طریق Google Voice انجام می‌شود، جدا از مکاتبات شخصی خود نگه دارید. به علاوه، در صورت نیاز، از هر پلتفرم و دستگاهی پیامک ارسال کنید. از مرورگر وب خود به Google Voice دسترسی داشته باشید یا حتی برنامه افزودنی Chrome آن را برای دریافت اعلان ها و ارسال و دریافت پیام در آن مرورگر نصب کنید. این منجر به مزایای اضافی همگام سازی قابل اعتماد در همه سیستم عامل ها می‌شود. نه تنها همه پیام‌های شما از هر کجا که به آن‌ها دسترسی داشته باشید به‌روز نگه داشته می‌شوند، بلکه اگر نیاز به تنظیم مجدد گوشی یا دریافت یک تلفن جدید دارید، پیام‌های متنی خود را از دست نخواهید داد. شما همیشه می توانید بایگانی متون خود را به صورت آنلاین جستجو کنید تا هر گونه اطلاعاتی که ممکن است نیاز داشته باشید را ردیابی کنید.

3. شما می‌توانید در گوگل ویس تمام تماس های خود را به یک شماره منتقل کنید.

 

شماره Google Voice شما به شما امکان می‌دهد تماس‌های خود را به شماره های دیگر بازارسال کنید. زمانی که نوبت به خرید یک تلفن جدید یا تعویض اپراتور تلفن همراه می رسد، به کار می آید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک شماره تلفن همراه جدید دریافت کنید و شماره Google Voice خود را به آن فوروارد کنید یا آن را به شماره تلفن قدیمی قبلی خود فوروارد کنید. Google همچنین این گزینه را برای شما دارد که شماره تلفن موجود خود را به Google Voice منتقل کنید، بنابراین شما نیازی نیست شماره Google Voice خود را با همه به اشتراک بگذارید. اگرچه این ویژگی هزینه اضافی دارد، ممکن است برای شما ارزشش را داشته باشد، به خصوص اگر مهم است که شماره تماس خود را برای استفاده تجاری و شخصی جدا نگه دارید.

4. در گوگل ویس پیام‌های صوتی شما رونویسی می‌شوند.

Google Voice نه تنها با پست صوتی ارائه می شود، بلکه همه چیز را یک قدم جلوتر می برد و از فناوری تشخیص گفتار پیشرفته خود برای رونویسی پست صوتی شما به متن استفاده می کند. این یک ویژگی عالی برای کسانی است که باید تعیین کنند که آیا پست صوتی به اندازه کافی مهم است تا جلسه را ترک کنند یا برای افرادی که فقط از گوش دادن به پست صوتی متنفرند. به علاوه، اگر هزاران پست صوتی دریافت می‌کنید، می‌توانید آن‌ها را برای اطلاعات مهم به همان راحتی که می‌توانید ایمیل‌های خود را اسکن کنید.

5. شما می توانید به پست های صوتی همانطور که در حال جابجایی هستند گوش دهید.

 

یکی از ویژگی‌های تمیز این سرویس تلفن این است که می‌توانید به پست‌های صوتی هنگامی که کسی در حال ترک آن‌ها است گوش دهید. این بسیار منحصر به فرد است و می‌تواند ابزار مفیدی برای غربالگری تماس ها و پیام‌ها باشد. نه تنها این، بلکه می‌توانید تصمیم بگیرید که در میان افرادی که یک پست صوتی را ترک می کنند، به سادگی با فشار دادن کلید * به تلفن پاسخ دهید.

6. می‌توانید با گوگل ویس قوانین انتقال تماس را تنظیم کنید.

این سرویس به شما امکان می‌دهد همه شماره‌ها و تماس‌های خود را به یک شماره Google Voice بازارسال کنید. با این حال، این همه چیز نیست. می‌توانید قوانین خاصی را برای تماس‌ها تنظیم کنید تا تعیین کنید چه تماس‌هایی کجا و چه زمانی انجام می‌شوند. به عنوان مثال، بگویید که برای یک روز گلف بازی می کنید و نمی خواهید اذیت شوید. می‌توانید قوانینی را تنظیم کنید تا تماس‌های تلفن همراهتان در ساعاتی که گلف می‌کنید به دفترتان ارسال شود. گزینه دیگر این است که در صورت نیاز به اطمینان از تماس تلفنی، ترتیب اهمیت را با تلفن ها تنظیم کنید. این به این معنی است که شخصی که سعی دارد با شما تماس بگیرد می‌تواند با شماره Google Voice شما تماس بگیرد، و شما آن را طوری تنظیم کرده‌اید که ابتدا به تلفن خانه، سپس تلفن محل کار، اگر در خانه پاسخ ندهید، و سپس تلفن همراهتان، اگر پاسخ نمی‌دهید، تماس بگیرد.  یا می‌توانید همه اعداد را به طور همزمان به صدا در بیاورید، که یک ویژگی عالی برای صاحبان مشاغل کوچک یا پیمانکاران مستقل است.

7. می‌توانید با گوگل ویس تماس‌ها را ضبط کنید.

Google Voice به شما امکان می‌دهد تماس‌ها را به راحتی ضبط کنید و به شما امکان می‌دهد با لمس یک دکمه ضبط را شروع و متوقف کنید. شما می توانید به راحتی در هر زمان به ضبط های آنلاین دسترسی داشته باشید. این یک ویژگی عالی برای جلسات مهم و مصاحبه‌هایی است که از طریق تلفن انجام می شود. آنها را می توان در صورت لزوم ذخیره و ارجاع داد.

 

دوستان برای خرید اکانت گوگل ویس به فروشگاه اکانت استور مراجعه فرمایید.

 

8. شما می توانید به راحتی با گوگل ویس تلفن ها را تغییر دهید.

 

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این سرویس این است که می‌توانید تلفن ها را در هنگام تماس تغییر دهید. شما به سادگی کلید ستاره را فشار دهید و سایر تلفن‌هایی که به Google Voice خود وصل کرده‌اید زنگ می‌زنند و می‌توانید هر یک از آنها را انتخاب کنید. برای برقراری هرگونه تماس تلفنی از طریق Google Voice فقط به اتصال به اینترنت نیاز است. آنچه برای Google Voice نیاز دارید تنها چیزی که برای راه اندازی Google Voice نیاز دارید یک حساب Google معتبر و یک شماره تلفن ایالات متحده یا کانادا (چه تلفن همراه یا ثابت) است. این شماره تلفن همان چیزی است که Google برای تأیید هویت شما و به عنوان شماره بازارسال استفاده می کند.

چگونه با Google Voice شروع کنیم؟

راه اندازی Google Voice یک فرآیند نسبتاً سریع و آسان است.

مرحله 1: وارد گوگل شوید.

هنگامی که به صفحه اصلی Google Voice می روید، گزینه ای را در گوشه سمت راست بالا مشاهده می‌کنید که می‌توانید به حساب Google خود وارد شوید. اگر قبلاً در این مرورگر وارد حساب Google خود شده اید، مستقیماً به مرحله بعدی هدایت خواهید شد.

مرحله 2: شماره تلفن Google Voice را انتخاب کنید.

پس از ورود به سیستم، شماره تلفنی را در منطقه خود انتخاب می‌کنید که می‌خواهید به عنوان شماره Google Voice خود ایجاد کنید. با نام شهر یا کد منطقه خود جستجو کنید تا ببینید چه شماره هایی در دسترس هستند. اگر شماره‌های موجود در منطقه شما وجود ندارد، می‌توانید در جایی نزدیک امتحان کنید. این همچنین برای تهیه یک شماره مجازی برای جایی غیر از محل زندگی شما کار می کند. این به شما این امکان را می‌دهد که از یک کد منطقه ای محلی تر برای مشتریان، پایگاه مشتری یا هر کسی که تماس می گیرید استفاده کنید. به خاطر داشته باشید، برای تکمیل فرآیند دریافت شماره Google Voice خود، به یک شماره تلفن ایالات متحده از خودتان نیاز دارید.

مرحله 3: شماره تلفن موجود را تأیید کنید.

هنگامی که شماره تلفن مجازی مورد نظر خود را پیدا کردید، روی انتخاب کلیک کنید. در مرحله بعد، از شما خواسته می‌شود تا شماره موجود خود را تأیید کنید. این کار را با کلیک روی تأیید و تایپ شماره‌ای که می‌خواهید Google تماس‌های شما را به آن فوروارد کند (مثلاً شماره تلفن همراه) انجام دهید. روی ارسال کد کلیک کنید و سپس منتظر بمانید تا Google با شما تماس بگیرد یا کد تأیید را با شما پیامک کند. پس از دریافت آن کد، آن را در فیلد مربوطه وارد کرده و بر روی تایید کلیک کنید.

مرحله 4: راه اندازی گوگل ویس را در رایانه را به پایان برسانید.

برای تأیید اینکه شماره‌ای که تأیید کردید واقعاً همان شماره‌ای است که می‌خواهید تماس‌هایتان به آن بازارسال شود، روی «ادعا» کلیک کنید. در صورت نیاز می‌توانید بعداً این شماره را تغییر دهید. دوبار روی Finish کلیک کنید، و آماده استفاده از Google Voice در رایانه خود هستید.

مرحله 5: برنامه Google Voice را دانلود کنید.

در مرحله بعد، می‌خواهید Google Voice روی تلفن شما کار کند. به فروشگاه برنامه بروید و برنامه Google Voice را از اپ استور (iPhone) یا فروشگاه Google Play (اندروید) دانلود کنید. برنامه را باز کنید و به حساب Google خود وارد شوید. در اینجا، شرایط خدمات و خط مشی رازداری را مرور کنید و آنها را بپذیرید.

چگونه اولین تماس صوتی گوگل خود را با گوگل ویس برقرار کنیم؟

برقراری اولین تماس با گوگل ویس یک فرآیند ساده است که تقریباً شبیه تماس با شخصی در یک تلفن معمولی است. این کار را می‌توان از طریق رایانه یا تلفن هوشمند انجام داد. یا در رایانه خود به voice.google.com بروید یا برنامه Voice را در تلفن خود باز کنید. به تب “تماس ها” بروید. اگر شخصی که می‌خواهید با او تماس بگیرید در لیست تماس‌های اخیر شما قرار دارد، روی نام یا شماره او نگه دارید و نماد تلفن را بزنید تا با او تماس بگیرید. همچنین می توانید با فردی از لیست مخاطبین خود در سمت راست تماس بگیرید. یا می‌توانید با استفاده از صفحه کلید به صورت دستی شماره گیری کنید. برای اینکه شماره Google Voice شما فعال بماند، باید حداقل یک تماس یا پیامک در ماه برقرار کنید. اگر این کار را انجام ندهید، پس از 30 روز عدم فعالیت، شماره گوگل ویس خود را از دست خواهید داد. در این صورت، دفعه بعد که وارد سیستم می شوید باید برای شماره جدیدی ثبت نام کنید.

دوستان برای خرید اکانت گوگل ویس به فروشگاه اکانت استور مراجعه فرمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *