اموزشی

آموزش ویرایش ویدئو با کانوا به صورت تصویری و گام به گام در کمتر از 5 دقیقه!

آموزش ویرایش ویدئو با کانوا به صورت تصویری و گام به گام در کمتر از 5 دقیقه!

دوستان در این مقاله سعی داریم نحوه ویرایش ویدئو با کانوا به صورت تصویری و گام به گام را به شما آموزش دهیم. در مقاله قبلی درباره ویرایش عکس با کانوا صحبت کردیم. در اینجا نیز نحوه استفاده از ویرایشگر ویدیوی کانوا در دسکتاپ را توضیح می‌دهیم. البته کانوا برای دستگاه‌های تلفن همراه نیز موجود است که می‌توانید اپلیکیشن آن را از اپ استور و گوگل پلی دانلود کنید.

دوستان برای خرید اکانت پرمیوم کانوا از فروشگاه اکانت استور دیدن فرمایید.

ویرایش ویدئو با کانوا

در ویرایش ویدئو با کانوا Canva هم مانند ویرایش عکس با کانوا شما می‌توانید یک ویدیو را از ابتدا ایجاد کنید یا از طریق یک الگوی موجود ویرایش کنید. برای شروع ویرایش ویدئو در کانوا، به وب سایت Canva رفته و تب Video را انتخاب کنید. انواع مختلفی از طراحی ویدیو بر اساس نسبت ابعاد وجود دارد، مانند ویدیوی فیس بوک، پیام ویدیویی، کلاژ، نمایش اسلاید و غیره. برای شروع روی مورد دلخواه کلیک کنید. ویرایشگر ویدیوی Canva Design را انتخاب کنید.

مرحله 1: طرح ویدیوی مورد نظر خود را پیدا کنید.

برای ویرایش ویدئو با کانوا از نوار جستجوی بالای صفحه برای پیدا کردن طرح ویدیوی مورد نظر خود استفاده کنید. یا آن را مستقیماً از گالری قالب ویدیو باز کنید.

 

نحوه اضافه کردن قالب های ویدیویی برای ویرایش فیلم با کانوا

مرحله2: الگو مورد نظر را انتخاب کنید.

پس از ورود به مجموعه ویرایش ویدئو، الگوهایی را از هر دسته پیدا خواهید کرد. برای مشاهده صفحات یا صحنه‌های موجود از یک الگو، روی آن کلیک کنید. می‌توانید با کلیک بر روی “اعمال همه” همه صفحات را اضافه کنید یا با کلیک روی آن فقط یک صفحه را اضافه کنید.

 

نحوه اضافه کردن ویدیو به ویرایشگر کانوا

مرحله 3: برای افزودن ویدیوی خود به کانوا، به برگه «آپلودها» بروید.

روی «آپلود رسانه» کلیک کنید. به ویدیویی که می‌خواهید به Canva اضافه کنید بروید. به طور مشابه، می‌توانید چندین ویدیو را آپلود کنید.

 

نحوه آپلود ویدیو در کانوا برای ویرایش فیلم

مرحله 4: روی یک ویدیو کلیک کنید.

روی یک ویدئو کلیک کنید تا آن را به عنوان یک عنصر معمولی به صفحه یا صحنه فعلی اضافه کنید. با این حال، اگر می‌خواهید در صفحه دیگری باشد یا کل صحنه یا اسلاید را بگیرد، ویدیو را به خط زمانی پایین بکشید. مرحله آخر را می‌توان برای ادغام ویدیوها در Canva استفاده کرد. همچنین می‌توانید ویدیو را از حافظه محلی رایانه شخصی خود مستقیماً در کانوا آپلود کنید.

 

نحوه افزودن ویدیو در کانوا برای ویرایش فیلم

 چگونه در Canva ضبط ویدیو کنیم؟

علاوه بر افزودن ویدیو، می‌توانید خودتان را مستقیماً در Canva ضبط کنید. به برگه «آپلودها» بروید و روی «ضبط خود» کلیک کنید. مجوزهای لازم را بدهید و شروع به ضبط ویدیوی خود کنید. پس از ضبط، می توانید کلیپ را به ویدیوی فعلی اضافه کنید یا از آن در ویدیوهای بعدی استفاده کنید.

 

ضبط ویدیو در کانوا

 

کلیپ‌های ویدیویی را روی خط زمانی بکشید و جابه‌جا کنید تا آنها را تغییر دهید. یا در پایین، روی نماد Grid view کلیک کنید تا همه کلیپ‌ها را در قالب شبکه ببینید. کلیپ ها را بکشید تا ترتیب آنها را دوباره مرتب کنید. برای انتخاب یک صحنه کامل، روی پیش نمایش آن در جدول زمانی کلیک کنید. به طور مشابه، روی یک عنصر ویدیویی روی بوم کلیک کنید تا آن را انتخاب کنید.

 

نمای شبکه ای ویرایشگر ویدیوی Canva

نحوه برش فیلم در ویرایش ویدئو با کانوا

می توانید یک ویدیو را به دو روش در Canva برش دهید. اگر ویدیو را به عنوان عنصر اضافه کرده‌اید، روی ویدیو کلیک کنید تا آن را انتخاب کنید، سپس روی نماد قیچی در بالا کلیک کنید.

 نحوه برش ویدیو در ویرایشگر کانوا

برای برش دستی ویرایشگر فیلم Canva Trim Scissor نوار لغزنده پیش نمایش ویدیو در بالا ظاهر می‌شود. از لبه‌های نوار لغزنده برای برش ویدیو استفاده کنید. اگر می‌خواهید انتخاب دقیق‌تر باشد، طول ویدیو را به صورت دستی در اولین کادری که مدت زمان ویدیو را نشان می‌دهد وارد کنید.

 

ویرایش ویدیو با کانوا

 اگر می‌خواهید کل صحنه را برش دهید، روی صحنه در جدول زمانی کلیک کنید. ماوس خود را روی لبه چپ یا راست گیره ببرید تا فلش دو طرفه را مشاهده کنید. ویدیو را با استفاده از فلش به سمت داخل بکشید تا ویدیو را از هر دو لبه برش دهید.

 

ویرایش فیلم با کانوا

نحوه تقسیم ویدیو در ویرایشگر کانوا

Canva به شما امکان می‌دهد فیلم‌‌ها را به بخش‌های کوتاه‌تری برش دهید تا بتوانید آنها را به طور جداگانه ویرایش کنید. برای تقسیم یک ویدیو، ابتدا آن را از جدول زمانی انتخاب کنید، سپس روی موقعیتی که می‌خواهید ویدیو در آن تقسیم شود، کلیک کنید. نوار سیاه باید در موقعیت تقسیم ظاهر شود. روی ویدیو کلیک راست کرده و از منو گزینه «Split» را انتخاب کنید.

 ویرایش ویدیو با کانوا

 

نحوه برش ویدیو در کانوا

کوتاه کردن یک ویدیو  طول زمان آن را کوتاه می‌کند، در حالی که برش نسبت تصویر آن را تغییر می‌دهد. برای برش یک ویدیو، ابتدا آن را روی بوم اصلی انتخاب کنید، سپس روی دکمه «برش» در بالا کلیک کنید.

 

دکمه برش فیلم درویرایشگر ویدیویی کانوا

 

ویدیوی شما با یک کادر انتخاب احاطه خواهد شد. با کشیدن یکی از چهار لبه گوشه به داخل، ویدیو را برش دهید. یک ویدیو را انتخاب کنید و اندازه آن را با استفاده از کادر انتخاب اطراف آن تغییر دهید یا آن را بکشید تا موقعیت آن روی بوم تغییر کند.

 ویرایش فیلم با کانوا

می‌توانید خط زمانی را در Canva بزرگ‌نمایی کنید تا تقسیم، برش و انجام کارهای دیگر آسان‌تر شود. روی نماد Zoom در کنار نوار لغزنده Zoom کلیک کنید و از نوار لغزنده برای بزرگنمایی و بزرگنمایی استفاده کنید. اگر این بوم اصلی را بزرگنمایی می‌کند، دوباره روی همان دکمه کلیک کنید. اکنون می‌توانید خط زمانی را بزرگنمایی کنید.

 

ویرایش فیلم در کانوا

ویرایش ویدئو با کانوا با اضافه کردن فیلم، عکس، گرافیک و غیره

درست مانند ویرایشگر عکس Canva، می‌توانید عناصر مختلفی را به ویدیوی خود اضافه کنید. این‌ها شامل عکس‌ها، قاب‌ها، نمادها، برچسب‌های متحرک، نمودارها، شکل‌ها، گرافیک‌ها و غیره می‌شوند. روی یک عنصر کلیک کنید تا آن را به کلیپ انتخاب‌شده فعلی اضافه کنید. همچنین می‌توانید فیلم ویدیویی از پیش مجوز رایگان را اضافه کنید. به تب “Elements” بروید و روی فیلتر “Videos” در بالا کلیک کنید. روی یک کلیپ ویدیویی کلیک کنید تا آن را به ویدیوی خود اضافه کنید. روی نماد فیلتر در نوار جستجو کلیک کنید و کادر کنار «متحرک» را علامت بزنید تا عناصر متحرک را سریع پیدا کنید.

 

نحوه ویرایش فیلم با کانوا با نحوه اضافه کردن عناصری مانند فیلم، عکس، گرافیک و غیره

 

ویدئوها را می‌توان مانند عکس‌ها به فریم‌های کانوا اضافه کرد. ویدئو با شکل قاب مطابقت دارد. ابتدا فریم را از تب Elements اضافه کنید، سپس ویدیو را روی قاب بکشید.

 

نحوه قرار دادن ویدیو در یک قاب در ویرایشگر کانوا

 چگونه در ویرایش ویدئو با کانوا آیتم‌های فردی را متحرک کنیم؟

می‌توانید به‌منظور جذاب‌تر کردن آن‌ها، افراد یا گروه‌هایی از عناصر را در ویدیوهای خود متحرک کنید. عنصر را انتخاب کرده و بر روی دکمه Animate کلیک کنید. سبک انیمیشن را از قسمت Element animations انتخاب کنید.

 متحرک کردن عناصر در ویرایشگر کانوا

شما می‌توانید چندین آیتم را به طور همزمان متحرک کنید. برای شروع، همه آنها را با کشیدن ماوس انتخاب کنید تا همه آنها را در کادر انتخاب قرار دهید. سپس برای گروه بندی آنها، روی دکمه “گروه” کلیک کنید. هنگامی که عناصر گروه بندی شدند، روی هر یک از آنها کلیک کنید و دکمه “Animate” را فشار دهید. یک سبک انیمیشن را انتخاب کنید.

 نحوه متحرک کردن عناصر در ویرایشگر ویدیو یی کانوا

نحوه افزودن و متحرک‌ سازی متن برای ویرایش ویدئو با کانوا

متن در فیلم‌ها بسیار مهم است. متن را می‌توان در Canva اضافه، سفارشی و متحرک کرد. یک سبک را از فونت‌های موجود انتخاب کنید یا با کلیک بر روی تب “متن” از ابتدا شروع کنید. پس از افزودن متن، آن را انتخاب کرده و روی دکمه Animate کلیک کنید تا آن را متحرک کنید. اگر دکمه Animate را نمی‌بینید، به داخل نماد سه نقطه در نوار منوی قالب‌بندی فونت نگاه کنید.

 

 نحوه افزودن و متحرک‌ سازی متن در کانوا

شما همچنین می‌توانید کل صفحه یا فریم را در Canva با استفاده از ویژگی Page animations متحرک کنید. روی صفحه در جدول زمانی کلیک کنید تا آن را انتخاب کنید، سپس دکمه “Animate” را فشار دهید. سبک انیمیشن را برای صفحه انتخاب شده انتخاب کنید.  اگر یک انیمیشن قبلاً به عنصر، متن یا صفحه اضافه شده باشد، به جای دکمه Animate نام انیمیشن را مشاهده خواهید کرد و باید روی آن کلیک کنید.

 

نحوه متحرک سازی صفجه در کانوا

 

چگونه یک افکت انتقال اضافه کنیم؟

خوشبختانه Canva ویژگی انتقال را ارائه می‌دهد. روی نماد افزودن (+) بین کلیپ ها در جدول زمانی کلیک کنید و دکمه “افزودن به انتقال” را فشار دهید. سبک انتقال را از جلوه های موجود انتخاب کنید.

 ادیت فیلم در کانوا

نحوه اضافه کردن موسیقی به ویدیوها

می‌توانید آهنگ‌های موسیقی خود را اضافه کنید یا از صدا در ویدیوهای Canva استفاده کنید. برای افزودن صدای خود، به «آپلودها -> صدا» بروید. صدا را برای آپلود بکشید، سپس روی آن کلیک کنید تا به ویدیو اضافه شود. در ویرایشگر ویدیوی Canva صدا را اضافه کنید.

 

افزودن صدا در ویرایشگر کانوا

برای یافتن فایل صوتی موجود، به تب “Elements” و سپس بخش “Audio” بروید. روی یک فایل صوتی کلیک کنید تا آن را به جدول زمانی ویدیو اضافه کنید. به طور مشابه، می‌توانید چندین فایل صوتی را به ویدیوی خود اضافه کنید.شما برای تغییر مدت زمان صدا، لبه های کناری ویدیو را باید بکشید سپس روی فایل صوتی کلیک کنید و در آخر روی نماد Volume در بالای صفحه کلیک کنید تا میزان صدا تغییر کند. برای حذف فایل صوتی یا تصویری مورد نظر، آن فایل را در تایم لاین انتخاب کنید و دکمه Delete را روی صفحه کلید خود فشار دهید.

 

ادیت فیلم با کانوا

نحوه اضافه کردن واترمارک به ویدیو در ویرایش فیلم با کانوا

پس از آماده شدن ویدیو، می‌توانید یک واترمارک به آن اضافه کنید. یا متن اضافه کنید یا یک لوگو آپلود کنید. برای مورد دوم، به بخش “آپلودها” بروید تا آن را اضافه کنید. آن را روی بوم بکشید. اندازه آن را تغییر دهید و در موقعیت دلخواه قرار دهید. از میانبرهای صفحه کلید برای کپی و چسباندن آن در صفحات دیگر استفاده کنید. کانوا به شما امکان می‌دهد با دیگران برای ایجاد ویدیوهای شگفت انگیز همکاری کنید. روی دکمه “اشتراک گذاری” کلیک کنید و آدرس ایمیل افرادی را که می‌توانند طرح ویدیوی شما را مشاهده و ویرایش کنند وارد کنید. روی فلش کوچک کنار گزینه ویرایش کلیک کنید تا بیننده فقط ویدیو را تماشا کند یا از آن به عنوان الگو استفاده کند.

 

نحوه استفاده از قابلیت ایجاد همکاری در ویرایشگر کانوا

 

وقتی ویدیوی نهایی شما آماده شد، روی دکمه دانلود در بالا کلیک کنید. نوع فایل را انتخاب کنید (MP4 فرمت ترجیحی برای ویدیوها است) و دکمه “دانلود” را فشار دهید.

 

دانلود ویدیو در ویرایشگر کانوا

 

آیا کاربران در طرح رایگان دارای واترمارک کانوا بر روی ویدیوهای خود خواهند بود؟

خوشبختانه خیر. مگر این‌که از نسخه پولی بدون حساب حرفه ای استفاده کنید، Canva واترمارک خود را به ویدیوها اضافه نمی کند. گالری Canva حاوی تعداد زیادی ویدیو و صدا از پیش مجوز است. شما باید بتوانید بدون هیچ مشکلی از آنها استفاده کنید. اگرچه می‌توانید فایل‌های ویدیویی و موسیقی خود را در کانوا آپلود کنید، اما هنگام استفاده از آنها در سایر وب‌سایت‌ها باید احتیاط کنید. برای مثال، اگر از صدا یا ویدیوی شخص دیگری بدون اجازه استفاده می‌کنید، ممکن است در YouTube، فیس‌بوک و سایر سایت‌ها اخطار حق نسخه‌برداری دریافت کنید. بهترین وب سایت‌ها را برای دانلود موسیقی بدون حق امتیاز را بررسی کنید. 

سخن پایانی

دوستان از این که تا پایان مقاله ویرایش ویدئو با کانوا همراه ما بودید از شما متشکریم. کانوا همچنان یکی از بهترین ابزارهای طراحی برای غیر طراحان است. شما با ویرایشگر کانوا، می‌توانید بدون این‌که یک ویرایشگر ویدیویی حرفه ای باشید، ویدیوهای باکیفیت بسازید. خوشحال می‌شویم که نظرات خود را برای ما کامنت بگذارید و سایر مقالات ما در مجله اکانت استور مانند ایجاد پست اینستاگرام با کانوا در  کمتر از 5 دقیقه! را مطالعه فرمایید.
دوستان برای خرید اکانت پرمیوم کانوا از فروشگاه اکانت استور دیدن فرمایید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *