اموزشی

آموزش نوشتن متن روی عکس با پیکس آرت PicsArt به صورت تصویری و گام به گام

آموزش نوشتن متن روی عکس با پیکس آرت PicsArt به صورت تصویری و گام به گام

دوستان در این مقاله با آموزش نوشتن متن روی عکس با پیکس آرت در خدمتتان هستیم. در مقاله قبلی درباره آموزش ویرایش عکس با پیکس آرت صحبت کردیم. PicsArt  یک برنامه ویرایش عکس رایگان است که در Apple App Store ، Microsoft Store و Google Play Store موجود است. هنگامی که آن را دانلود کردید، می توانید ویرایش عکس ها را شروع کنید و به راحتی یک طرح متن ایجاد کنید.

دوستان برای خرید اکانت پرمیوم پیکس آرت از  فروشگاه اکانت استور دیدن فرمایید.

 

ساخت یک طراحی متن با PicsArt

 

مرحله 1:  برای نوشتن متن روی عکس با پیکس آرت، PicsArt را باز کنید.

روی ضربدر بنفش/صورتی کلیک کنید. قرار است یک پاپ آپ با چهار گزینه نمایش داده شود. چهار گزینه Edit، Collage، Draw و Camera هستند. روی “ویرایش” کلیک کنید. اگر آن چهار گزینه را به شما نمی‌دهد، ممکن است مجبور شوید به پایین پیمایش کنید و یک پس زمینه رنگی برای مرحله بعدی انتخاب کنید.

 

ساخت یک طراحی متن با PicsArt

 

مرحله 2: برای نوشتن متن روی عکس با پیکس آرت گزینه‌های تصویر را مرور کنید.

گزینه‌های تصویر را مرور کنید: “تصاویر رایگان”، “دوربین” یا “پس زمینه”. شما می‌توانید هر پس زمینه‌ای را انتخاب کنید. به شما این امکان داده می‌شود که از پس زمینه‌های متعددی انتخاب کنید. به عنوان مثال، می‌توانید پس زمینه رنگی را انتخاب کنید.

 

نوشتن متن روی عکس در پیکس آرت

 

مرحله 3: برای نوشتن متن روی عکس با پیکس آرت متن خود را اضافه کنید.

پس از انتخاب پس زمینه، منویی با گزینه‌های مختلف مشاهده خواهید کرد. “متن” به شما امکان می‌دهد یک طراحی متن بسازید. هنگامی که متن شما تایپ می‌شود، گزینه تراز چپ، تراز راست و متن در مرکز به شما داده می‌شود.

 

نوشتن متن روی عکس در پیکس آرت

 

مرحله 4: متن خود را تنظیم کنید.

شما می‌توانید قبل و بعد از اتمام تایپ فونت خود را تغییر دهید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید فونت خود را پررنگ کنید. اگر روی “اعمال” کلیک کنید و متوجه شدید که آن را دوست ندارید، می‌توانید متن را انتخاب کنید و فونت و یا متن خود را دوباره تغییر دهید. وقتی کارتان تمام شد، روی علامت تیکی که در سمت راست بالا قرار دارد کلیک کنید. اکنون متن شما وسط صفحه خواهد بود.

 

نوشتن متن روی عکس در پیکس آرت

 

مرحله 5: فاصله را به دلخواه تنظیم کنید.

اگر متن شما هنوز انتخاب نشده است، آن را انتخاب کنید. اکنون منویی را مشاهده خواهید کرد که شامل گزینه‌هایی برای “Font”، “Color”، “Stroke”، “Opacity”، “Blend”، “Shadow” و “Spacing” است. بر روی “Spacing” کلیک کنید. نوار را به فاصله دلخواه خود بلغزانید. اگر شک دارید، 35 را امتحان کنید. متن شما اکنون فاصله دارد. اگر متوجه شدید، با کلیک بر روی فاصله، دو گزینه در اختیار شما قرار می‌گیرد. “فاصله کاراکتر” تنظیم فضای سفید افقی بین حروف در یک بلوک متن است. “فاصله خطوط” تنظیم فضای عمودی بین خطوط متن است.

 

نوشتن متن روی عکس در پیکس آرت

 

مرحله 6: از “Stroke” استفاده کنید.

اگر می‌خواهید یک طرح کلی در اطراف متن خود اضافه کنید، از ابزاری به نام “Stroke” استفاده می‌کنید. رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید و نوار را به اندازه طرح کلی که می‌خواهید در اطراف متن خود تنظیم کنید. اگر شک دارید، نوار را روی 50 بکشید. روی “اعمال” در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید تا کار خود را ذخیره کنید.

 

قسمت 2: افزودن و اصلاح استیکرها در نوشتن متن روی عکس با پیکس آرت

افزودن استیکر روی عکس در پیکس آرت

مرحله7: در صورت تمایل برچسب اضافه کنید.

 PicsArt گزینه‌های زیادی برای اضافه کردن برچسب به متن خود دارد. به عنوان مثال، اگر “آب” را در نوار جستجو تایپ کنید، تعداد زیادی برچسب آب پیدا خواهید کرد. شما می‌توانید بین برچسب‌ های رایگان و برچسب‌های ممتاز (تاج روی پایین برچسب به این معنی باشد که آنها ممتاز هستند) دریافت کنید. اگر دوست دارید داخل متن خود برچسبی داشته باشید، استیکر دلخواه خود را انتخاب کنید و روی متن قرار دهید.

 

مرحله 8 : برچسب خود را با ابزار opacity تنظیم کنید.

اگر می‌خواهید استیکر شما شفاف‌تر باشد، از ابزار opacity ارائه شده استفاده کنید. استیکر را انتخاب کنید و بر روی ابزار opacity کلیک کنید و نوار را به مقدار opacity مورد نظر بکشید. کدورت استیکر خود را انتخاب کنید. اگر شک دارید از 50 استفاده کنید.

 

نوشتن متن روی عکس با پیکس آرت

 

 

مرحله 9 : از ابزار blend استفاده کنید.

“Blend” را انتخاب کنید و روی “Multiply” کلیک کنید تا با متن ترکیب شود. ابزار ترکیبی به شما امکان می دهد از “Normal”، “Multiply”، “Color burn”، “Darken”، “Lighten”، “Screen”، “Overlay”، “Soft Light”، “Hard Light”، “Difference” استفاده کنید.

  • Normal: هیچ ترکیب خاصی صورت نمی گیرد، فقط کدورت روی آنها تأثیر می گذارد.
  • تیره شدن: این مورد برای رایت چندگانه و رنگی نیز صدق می‌کند. نتیجه تصویر را تیره می‌کند. رنگ سفید در لایه Blend نامرئی است.
  • روشن کردن: این برای صفحه نمایش نیز صدق می‌کند. نتیجه تصویر را روشن می‌کند. رنگ سیاه در لایه Blend نامرئی است.
  • کنتراست: این شامل پوشش، نور ملایم و نور سخت است. کنتراست را 50 درصد افزایش می‌دهد و خاکستری روی لایه ترکیبی نامرئی است.
  • مقایسه‌ای: این شامل تفاوت است. تفاوت بین تصاویر آشکار است.

 

 

نوشتن متن روی عکس با پیکس آرت

 

مرحله 10: با استفاده از پاک کن افکت را تغییر دهید.

اگر می‌خواهید استیکر خود را طوری نشان دهید که فقط در داخل متن شماست، روی “پاک کن” که در بالا، در کنار ضربدر است، کلیک کنید اطراف متن را پاک کنید، بنابراین به نظر می‌رسد که فقط در داخل متن است. وقتی کارتان تمام شد، روی «اعمال» کلیک کنید.

 

 

در پیکس آرت با استفاده از پاک کن افکت را تغییر دهید.

 

قسمت 3 : ابزارهای کاربردی در نوشتن متن روی عکس با پیکس آرت

 

مرحله 11: ماسک اضافه کنید.

اگر می‌خواهید ماسک اضافه کنید، روی گزینه “ماسک” که در منو است کلیک کنید. می‌توانید به گزینه‌های داده شده به اطراف نگاه کنید. PicsArt ماسک ها را بر اساس نوع یا ظاهر دسته بندی کرده‌است.

 

نحوه ایجاد ماسک در پیکس آرت

 

مرحله 12 : برس‌ها را اعمال کنید.

PicsArt به شما امکان استفاده از براش ها را می‌دهد. این ابزار به شما این امکان را می‌دهد که بین یک قلم موی اصلی، برس خط نقطه‌ای، برس نرم، برس طرح/شکل یکی را انتخاب کنید. “برس پایه” عمدتاً استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید چیزی بر روی تصاویر خود بکشید، این قلم مو برای استفاده خواهد بود. “برس نقطه چین” برای ترسیم یک خط نقطه چین طراحی شده است. در صورت تمایل می‌توانید از این براش روی تصاویر خود استفاده کنید. “برس نرم” تقریبا شبیه یک برس نئون است. این یک خط داخلی سفید با جلوه‌ای پراکنده از لبه‌ها ایجاد می‌کند. “برس طراحی/شکل” برای نمایش اشکال به جای خطوط استفاده می‌شود. PicsArt به شما این امکان را می‌دهد که از بین 26 طرح مختلف از جمله ستاره‌های نئونی، رزهای زرد، پروانه ها و کهکشان‌ها انتخاب کنید.

 

 

نحوه استفاده از برس در پیکس آرت

 

مرحله 13 : قاب ها را اعمال کنید.

این ابزار برای ایجاد یا افزودن فریم به تصاویر شما طراحی شده است. در اینجا برخی از گزینه‌های ارائه شده است.

قاب‌های تولد: در صورت تمایل، به شما این امکان داده می‌شود که یک قاب تولد به تصاویر خود اضافه کنید. برخی از قاب‌ها نوشته شده اند “تولدت مبارک” و برخی دارای شمع یا کیک هستند.

قاب های رنگارنگ: این قاب‌های رنگارنگ با اشکال مختلف مانند دایره، مربع، مثلث و مستطیل هستند.

قاب های عشق: برخی از آنها با نقل قول و رنگ و برخی از قاب‌های عاشقانه ساده که فقط با متن سفید هستند.

 

نحوه ایجاد قاب با پیکس آرت

 

 

مرحله 14 : یک “ماسک شکل” ایجاد کنید.

ماسک شکل برای پوشاندن تصاویر با طر‌ح‌های ریاضی استفاده می‌شود. اشکال ریاضی تنها اشکالی نیستند که استفاده می شوند. به عنوان مثال، میوه‌ها و حیوانات وجود دارد.

در صورت نیاز اندازه شکل را تغییر دهید:

می‌توانید اندازه شکلی را که انتخاب کرده اید تغییر دهید تا بزرگتر یا کوچکتر شود. وقتی شکلی را انتخاب کردید، فلش کوچک را بکشید تا اندازه شکل شما کم یا زیاد شود. با این فلش می توانید عرض و ارتفاع را کم یا زیاد کنید.

رنگ BG شکل را تنظیم کنید:

BG مخفف پس زمینه است. این ابزار برای تغییر رنگ پس زمینه شکل است. رنگ پیش فرض سفید است. اگر تصمیم دارید که می خواهید رنگ BG را تغییر دهید، روی گزینه BG color ضربه بزنید و یک کادر گفتگوی رنگ ظاهر می‌شود. اکنون می‌توانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

الگوی BG شکل را سفارشی کنید:

الگوی BG شبیه رنگ BG است. این وظیفه مشابه تغییر پس زمینه را دارد. الگوی BG به شما امکان می‌دهد از الگوهای موجود به عنوان ماسک استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید از تصویر خود از گالری خود استفاده کنید. آنها حدود 20 الگوی مختلف دارند.

 

ایجاد Shape Mask در پیکس آرت

 

قسمت 4: روی فلشی که در گوشه بالا سمت راست است کلیک کنید.

 

 

مرحله 15: پایان.

گزینه مورد نظر برای ذخیره و اشتراک گذاری تصویر را انتخاب کنید و کار تمام است!

سخن پایانی

دوستان به پایان مقاله نوشتن متن روی عکس در پیکس آرت رسیدیم. اگر این مقاله را دوست داشتید مقاله ویرایش عکس با کانوا در کمتر از 5 دقیقه! و  ویرایش فیلم با کانوا به صورت تصویری و گام به گام  را در همین وبلاگ اکانت استور مطالعه بفرمایید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *