اموزشی

ویرایش عکس با پیکس آرت PicsArt در کمتر از پنج دقیقه به صورت تصویری و گام به گام

ویرایش عکس با پیکس آرت PicsArt در کمتر از پنج دقیقه به صورت تصویری و گام به گام

دوستان در این آموزش نحوه ویرایش عکس با پیکس آرت PicsArt را به شما آموزش می‌دهیم. در مقاله قبلی درباره ویرایش عکس با کانوا صحبت کردیم. شاید بسیاری از دوستان فیس بوک و افرادی که در اینستاگرام و توییتر دنبال می کنید به طور ناگهانی وارد ویرایش عکس می شوند و شما با تعجب از خود بپرسید: «وای! آنها چگونه انجامش می‌دهند”؟  بله، به غیر از فتوشاپ و دیگر نرم‌افزارهای موجود در بازار که یادگیری آن به نوعی پیچیده است، برنامه‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید در عرض چند دقیقه نحوه استفاده از آنها را یاد بگیرید. یکی از این برنامه پیکس آرت است.

دوستان برای خرید اکانت پرمیوم پیکس آرت از فروشگاه اکانت استور دیدن فرمایید.

 

 پیکس‌ آرت PicsArt چیست؟

پیکس آرت یا PicsArt Photo Editor بهترین برنامه رایگان برای ویرایش تخصصی در گوشی‌ها است. برنامه Pic, Video & Collage Maker یک برنامه موبایل منتخب Google Play Editors است که می‌توانید برای ویرایش عکس‌ها و حتی ویدیوها از آن استفاده کنید. این برنامه در 4 نوامبر 2011 منتشر شد و تا سال جاری همچنان در حال به روز رسانی است. “پیکس آرت تنها برنامه‌ای است که به شما امکان می‌دهد با ویژگی‌های تقریباً بی حد و حصر خود واقعاً خلاق باشید  و حرکتی را آغاز می‌کند تا به مردم کمک کند “از فیلتر فراتر بروند و عکس‌های عالی بسازند.”  بیانیه‌ای که در صفحه “درباره ما” وب سایت رسمی PicsArt منتشر شده‌است.

شروع کار با PicsArt

برنامه PicsArt برای دانلود رایگان در هر دو گوشی آی فون و اندروید در دسترس است. در فروشگاه برنامه i-Phone، می‌توانید این برنامه را با جستجوی PicsArt Photo Editor & Collage پیدا کنید. در فروشگاه گوگل پلی، برنامه به عنوان PicsArt Photo Studio فهرست شده است. برای شروع  ویرایش عکس با پیکس آرت  PicsArt برنامه را باز کنید و روی دکمه + کلیک کنید. سپس Edit، Collage، Draw یا Camera را انتخاب کنید.

نحوه ویرایش با برنامه ویرایش عکس پیکس آرت Picsart

در ادامه نحوه ویرایش عکس با پیکس آرت را می بینیم:

1. هنر پراکندگی ابزار PicsArt Dispersion

ابزار Dispersion یک عملکرد سرگرم کننده و آسان برای ویرایش PicsArt برای ایجاد ظاهری هنری در عرض چند ثانیه است.

هنر پراکندگی ابزار PicsArt Dispersion

 

 برای ایجاد پراکندگی در برنامه Picsart به Tools رفته و Dispersion and the size of brush را انتخاب کنید.

 

ویرایش عکس با پیکس آرت ایجاد پراکنندگی

  اندازه برس را تنظیم کنید.

ویرایش عکس با پیکس آرت تنظیم برس

سپس برای این‌که مثلث‌ها بزرگتر و بازتر به نظر برسند، دکمه Stretch را به سمت راست حرکت دهید. روی Apply کلیک کنید تا ویرایش ذخیره شود.

ادیت عکس با پیکس آرت

 

2. افکت ها و فیلترها را با استفاده از ویرایشگر پیکس آرت اضافه کنید.

افکت‎ها واقعاً ویرایش‌های فوق العاده‎ای هستند که می‌توانند مانند فیلترها روی تصاویر اعمال شوند.

 

ادیت عکس با پیکس آرت با افزودن افکت ها

جلوه ها و فیلترهای Picsart از جلوه‌های رنگی ظریف گرفته تا ظاهر HDR و فیلترهای اشباع شده که تصاویر را شبیه به نقاشی می‌کند، متغیر است.

 

ویرایش عکس با Picsart

 یکی از پرکاربردترین افکت‌ها در PicsArt فیلتر Colorize است که می‌تواند کل تصویر را در رنگ‌های مختلف رنگ‌آمیزی کند. افکت Colorize را انتخاب کنید و سپس رنگ را به رنگی که دوست دارید تغییر دهید.

ادیت عکس با Picsart

3. هنر اضافه کردن استیکر در ویرایش با پیکس آرت PicsArt:

 یک عکس را انتخاب و یک استیکر را انتخاب کنید. استیکرها تصاویری هستند که می‌توان آنها را روی تصاویر دیگر قرار داد. می‌توانید برای یافتن استیکر مورد نظر خود از نوار جستجو  استفاده کنید.

 

ویرایش عکس با پیکس آرت با افزودن مارپیچ

ابزار پاک کن را انتخاب کنید و هر مارپیچ دیگر را حذف کنید تا واقعی به نظر برسد.
ادیت عکس با پیکس آرت
 کدورت استیکر را تا زمانی که با تصویر مطابقت داشته باشد تغییر دهید.

4. ویرایش عکس با پیکس آرت با ترسیم خطوط

یکی از کاربردهای محبوب ویرایش عکس با پیکس آرت کشیدن خطوط اطراف یک فرد در عکس است. Picsart Photo Studio Brush Tool برای انجام این کار است. یک عکس را انتخاب سپس”Draw” را انتخاب و برس خود را تنظیم کنید. روی نماد “Brush” ضربه بزنید و نوع قلم مو را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید.

ویرایش عکس با پیکس آرت

اندازه براش را به 22، Opacity را به 100٪ و Hardness را به 100 تغییر دهید. می‌توانید رنگ را به رنگ‌های متفاوتی مانند صورتی یا سفید تغییر دهید.

ادیت عکس با پیکس آرت
 
سپس اطراف فرد را در خطوط کوچک بکشید. کشیدن خطوط در اطراف فرد یک ویرایش آسان PicsArt برای برجسته کردن موضوع است.
ادیت عکس با پیکس آرت

 5. ویرایش عکس با پیکس آرت با تغییر پس زمینه با Cutout

بسیاری از کاربران PicsArt می‌خواهند یاد بگیرند که چگونه از PicsArt برای تغییر پس زمینه تصاویر خود استفاده کنند. با عملکرد Cutout، می توانید افراد را از یک تصویر برش دهید و آنها را در تصاویر یا پس زمینه های دیگر جای گذاری کنید.

 یک عکس و “Cutout” و سپس “Select” یا “Outline” را انتخاب کنید. در اینجا دو گزینه وجود دارد: “Select” به طور خودکار آنچه را که می‌خواهید مانند سر، صورت، پس زمینه یا سایر قسمت‌های عکس شما انتخاب می‌کند. “Outline”  این گزینه به شما امکان می‌دهد به صورت دستی آنچه را که می‌خواهید روی آن کار کنید انتخاب کنید. برای انجام سریع‌تر این ترفند، «انتخاب» را انتخاب کنید. سپس روی «Person» ضربه بزنید، یعنی اگر این فرآیند را با شخصی به عنوان سوژه خود دنبال می‌کنید.

 پس از آن، از ابزار “Eraser” برای حذف قطعات غیر ضروری استفاده کنید. این برنامه به طور خودکار شخص در تصویر را با رنگ قرمز می‌کند. هر قسمت از دست رفته را با قلم مو دوباره تعریف کنید یا در صورت نیاز هر قسمت غیر ضروری را پاک کنید. ذخیره را انتخاب کنید و فرد بریده شده به عنوان یک برچسب جدید ذخیره می‌شود. سپس خارج شوید و تصویر جدیدی را که می‌خواهید به عنوان پس زمینه جدید استفاده کنید باز کنید. به استیکرها بروید و فرد بریده شده شما باید در My Stickers ذخیره شود.

 

این عکسی که در اینجا انتخاب می‌کنید به عنوان پس‌زمینه جدید شما خواهد بود. این می‌‌تواند یک پس زمینه خارج از این جهان باشد یا می‌تواند به همان اندازه طبیعی باشد.

از آنجا می توانید تصاویر را ترکیب کنید، روشنایی، کدورت و موارد دیگر را تنظیم کنید.

برای تغییر پس زمینه هنگامی که ظاهر ترکیبی خوبی به دست آوردید، روی Apply کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

6. هنر حرکت

یک عکس را انتخاب سپس“ابزار” و سپس “موشن” را انتخاب کنید و “Auto” را انتخاب کنید. دو گزینه در اینجا وجود دارد: “Auto” و “Shape”. برای انتخاب آسان‌تر، روی «Auto» ضربه بزنید. قسمت انتخاب شده را بکشید. “Count” و “Opacity” را تنظیم کنید.

7. ویرایش عکس با پیکس آرت با اضافه کردن عکس برای ایجاد پوشش

عملکرد افزودن عکس یکی از بهترین ترفندهای ویرایش PicsArt برای لایه بندی یک تصویر بر روی تصویر دیگر است. در این مثال، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک خالکوبی را روی یک فرد لایه لایه کنید. یک تصویر را باز کنید و سپس به Add Photo بروید تا تصویر دوم را در بالای تصویر اول اضافه کنید.
ویرایش عکس با پیکس آرت
 
عکس اندازه تصویر دوم را طوری تغییر دهید که بر روی عکس اول قرار گیرد.
ویرایش عکس با پیکس آرت
عکس اندازه تصویر دوم را طوری تغییر دهید که بر روی عکس اول قرار گیرد.
ویرایش عکس با پیکس آرت
 سپس به Blend بروید و روی Multiply کلیک کنید تا شفاف شود. ابزار همپوشانی ویرایشگر عکس Picsart کنتراست و روشنایی را در صورت نیاز تنظیم کنید تا طبیعی به نظر برسد.
ویرایش عکس با پیکس آرت

8. با استفاده از ویرایشگر پیکس آرت ماسک ایجاد کنید.

ابزار ماسک بافت های جالبی را به تصاویری مانند نشت نور، افت و موارد دیگر اضافه می کند. ابزار Mask شبیه به ابزار Effects کار می‌کند و ظاهر متفاوتی را برای تصاویر مانند فیلترها اعمال می‌کند.
ایجاد ماسک با پیکس آرت
البته ماسک‌ها همیشه کل تصویر را پوشش نمی‌دهند و اغلب یک افکت یا بافت پس زمینه به بخشی از تصویر اضافه می کنند.  برخی از این ماسک‌ها مانند نشت نور  به عکس‌ها ظاهری بسیار جالب می‌دهند.

ایجاد ماسک با پیکس آرت

9. ویرایش عکس در پیکس آرتبا استفاده از ویژگی رنگ با ابزار منحنی

 ابزار Color With Curves Tool به طور گسترده ای برای ایجاد یک پوشش قرمز و آبی در تصاویر استفاده می‌شود.
رنگ با Color With Curves Tool
برای ایجاد این ظاهر، یک تصویر را باز کنید، Tools و سپس Curves را انتخاب کنید. رنگ قرمز را انتخاب کنید و نقطه سمت راست را به سمت پایین حرکت دهید تا رنگ تصویر آبی شود. روی Apply کلیک کنید و تصویر را در رول دوربین خود ذخیره کنید.
رنگ با Color With Curves Tool
حالا دوباره در تصویر اصلی به ابزار Curves برگردید. رنگ سبز را انتخاب و دایره بالا سمت راست را تا انتها به سمت پایین بکشید. سپس رنگ آبی را انتخاب و  دوباره همین کار را انجام دهید تا تصویر شما باید قرمز روشن شود.
 
رنگ با Color With Curves Tool
روی Apply کلیک کنید و در قسمت Add Photo تصویر آبی را در بالای تصویر قرمز اضافه کنید. تصویر آبی را تا اندازه‌ای بزرگ کنید تا تصویر قرمز را کاملاً بپوشاند، روی Blend و سپس Lighten کلیک کنید تا ظاهری  قرمز و آبی داشته باشید. تصویر را به اطراف حرکت دهید تا زمانی که ظاهری با اعوجاج زیبا داشته باشید.
رنگ با Color With Curves Tool

سخن پایانی

دوستان PicsArt Photo Editor بدون شک محبوب‌ترین برنامه ویرایش عکس برای ایجاد جلوه های ویژه است. با برنامه Picsart همه می‌توانند مانند یک حرفه‌ای ویرایش کنند، بدون آن که برنامه‌های ویرایش حرفه‌ای ناامید شوند. اگر به دنبال یک برنامه ویرایش عکس آسان هستید که بتواند دو عکس را با هم ترکیب کند، استیکرها، فیلترهای جالب اضافه کند و ظاهری هنری خلق کند، PicsArt Editor برنامه مناسبی برای شماست. استفاده از آن بسیار آسان است و دارای ویژگی‌ها و ترفندهای شگفت‌انگیزی است تا عکس‌هایی ایجاد کنید که به اشتراک‌گذاری آن‌ها افتخار می‌کنید. مقاله نوشتن متن روی عکس با پیکس آرت و  آموزش ویرایش ویدئو به صورت تصویری و گام به گام  را هم مطالعه بفرمایید.

 

 
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *