اموزشی

نحوه انتقال شماره در گوگل ویس Google Voice به صورت تصویری و گام به گام

نحوه انتقال شماره در گوگل ویس Google Voice به صورت تصویری و گام به گام
دوستان در این مقاله قصد داریم نحوه انتقال شماره در گوگل ویس را به شما آموزش دهیم. اگر همیشه در حال حرکت هستید و در درجه اول از تلفن خود برای حفظ ارتباط با دیگران استفاده می‌کنید، داشتن یک سیستم تلفن مرکزی آنلاین مانند Google Voice مفید است. گوگل ویس می‌تواند تماس‌های دریافتی را به همه تلفن‌های شما تغییر مسیر دهد، بنابراین افرادی که باید با شما تماس بگیرند، بدون توجه به جایی که هستید، می‌توانند این کار را انجام دهند. شما باید شماره تلفن جدیدی را برای استفاده برای Google Voice انتخاب کنید. اما اگر همه مخاطبین شما قبلاً شماره تلفن همراه شما را غیرفعال می‌دانند و شما نمی‌خواهید از آنها بخواهید شماره تلفن دیگری را برای تماس با شما یاد بگیرند،  راهی برای انتقال شماره تلفن همراه خود به Google Voice وجود دارد تا از آن به عنوان شماره Google Voice خود استفاده کنید.

انتقال شماره در گوگل ویس Google Voice

اگر همه افرادی که با آنها در تماس هستید عادت به تماس با شماره Google Voice شما داشته باشند، می‌توانید شماره Google Voice خود را به خارج از Google Voice و به تلفن همراه یا حساب Google دیگری منتقل کنید! این اقدامات معمولاً به عنوان “انتقال شماره” یا “انتقال شماره” شناخته می‌شوند. این آموزش به نحوه انجام آنها در Google Voice می‌پردازد، از جمله: انتقال شماره به Google Voice . برای این‌که هر یک از این روش‌ها کار کنند، باید از قبل یک شماره Google Voice داشته باشید.
دوستان در صورت نیاز به خرید شماره گوگل ویس با تحویل فوری و قیمت ارزان از سایت اکانت استور دیدن فرمایید.

نحوه انتقال شماره در گوگل ویس Google Voice

به هر حال، انتقال شماره به Google Voice، انتقال شماره تلفن همراه موجود برای جایگزینی شماره Google Voice فعلی شما است. مراحل کار به شرح زیر است:

1.  وارد Google Voice شوید و به حالت قدیمی بروید.

برای  انتقال شماره در گوگل ویس به مرورگر وب در رایانه خود به www.google.com/voice بروید و وارد حساب Google خود شوید. در گوشه سمت چپ بالای صفحه اصلی Google Voice، روی دکمه منوی اصلی کلیک کنید.
نحوه انتقال شماره در گوگل ویس
منوی اصلی در Google Voice سپس، به پایین بروید و روی Google Voice قدیمی کلیک کنید تا به استفاده از نسخه قدیمی Google Voice برگردید.
نحوه انتقال شماره در گوگل ویس

2. به تنظیمات خود بروید و بخواهید شماره خود را تغییر دهید.

برای انتقال شماره در گوگل ویس هنگامی که در Google Voice قدیمی هستید، روی نماد چرخ‌دنده در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی کلیک کنید و سپس از منوی کشویی که ظاهر می‌شود، تنظیمات را انتخاب کنید.
نحوه انتقال شماره در گوگل ویس
تنظیمات Google Voice قدیمی روی تب Phones کلیک کنید (اگر قبلاً در آن بخش نیستید) و سپس روی تغییر/پورت در کنار شماره Google Voice فعلی خود کلیک کنید. حال شماره Google Voice را تغییر دهید.

3. برای انتقال شماره موبایل خود انتخاب کنید.

کادری ظاهر می شود که از شما می پرسد آیا می خواهید به سادگی شماره Google Voice خود را تغییر دهید یا شماره تلفن همراه خود را به آن منتقل کنید. روی I Want to Use My Mobile Number کلیک کنید.
نحوه انتقال شماره در گوگل ویس
در مرحله بعد، باید مطمئن شوید که شماره تلفن همراه شما واجد شرایط انتقال است. برای انجام این کار، روی کادر با عنوان “شماره موبایل” کلیک کنید و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. سپس روی بررسی گزینه‌های موجود کلیک کنید. اگر شماره شما واجد شرایط انتقال است، باید گزینه Port Your Number ظاهر شود. روی آن کلیک کنید.
نحوه انتقال شماره در گوگل ویس

4. شرایط انتقال شماره خود را بپذیرید.

در صفحه بعد، فهرستی از ملاحظاتی را مشاهده می‌کنید که باید قبل از ادامه فرآیند انتقال شماره در نظر بگیرید. اگر با هر یک از آنها موافق هستید، روی کادرهای علامت بزنید و سپس روی Next: Phone Verification کلیک کنید.
نحوه انتقال شماره در گوگل ویس

5. شماره خود را تأیید کنید.

هنگام انتقال شماره در گوگل ویس کادری ظاهر می‌شود که به شما اطلاع می‌دهد باید تأیید کنید که اپراتور واقعی شماره تلفن همراهی هستید که می‌خواهید انتقال دهید. روی Call Me Now کلیک کنید، به تماس با تلفن همراه خود از Google Voice پاسخ دهید و پس از درخواست کد تأیید دو رقمی نشان داده شده در کادر بازشو را شماره گیری کنید.
نحوه انتقال شماره در گوگل ویس

6. جزئیات حساب مخابراتی مربوط به شماره خود را ارائه دهید.

در مرحله بعد، باید اطلاعات مربوط به ارائه‌دهنده مخابراتی که شماره تلفنی را که می‌خواهید مدیریت می‌کند، ارائه دهید.
برای پورت کردن به Google Voice شما معمولاً می‌توانید این اطلاعات را در صورتحساب مخابراتی خود یا در حساب مخابراتی آنلاین خود بیابید. اطلاعات ارائه دهنده مخابرات را وارد کنید.
 
نحوه انتقال شماره در گوگل ویس
به هر حال، روی هر یک از کادرها و منوهای کشویی برجسته شده در تصویر بالا کلیک کنید و تایپ کنید یا انتخاب کنید:
  • شماره حساب ارائه دهنده مخابرات شما
  • اسم کوچک شما
  • نام خانوادگی شما
  • آدرس صورتحساب شما (معمولا آدرس خیابان شما)
  • شهری که در آن زندگی می کنید.
  • ایالتی که در آن زندگی می کنید.
  • کد پستی محلی شما پین مرتبط با شماره ای که در حال انتقال آن هستید.
  • چهار رقم آخر شماره تامین اجتماعی شما
  • وقتی همه این اطلاعات را وارد کردید، روی Next: Confirmation کلیک کنید.

انتقال شماره Google Voice به تلفن همراه

همچنین می توانید شماره Google Voice خود را به تلفن همراه خود منتقل کنید و از آن برای جایگزینی شماره فعلی آن استفاده کنید. انجام این کار مستلزم «باز کردن» شماره Google Voice شماست. در مورد چگونگی انجام عمل انتقال، این چهار مرحله ساده را دنبال کنید:

1. به تنظیمات قفل شماره Google Voice خود دسترسی پیدا کنید.

ابتدا باید شماره Google Voice خود را باز کنید. برای شروع این فرآیند، یک مرورگر وب باز کنید، به www.google.com/voice/unlock بروید و وارد حساب Google Voice خود شوید.

2. شماره Google Voice را انتخاب کنید.

لیستی از شماره های Google Voice فعال خود و همچنین وضعیت آنها را مشاهده خواهید کرد. روی منوی کشویی در کنار «انتخاب شماره مورد نظر برای باز کردن قفل» کلیک کنید و روی شماره‌ای که می‌خواهید از Google Voice خارج شود کلیک کنید. سپس بر روی Unlock My Number کلیک کنید. یک پنجره پاپ آپ ظاهر می‌شود که توضیح می‌دهد وقتی قفل شماره خود را باز می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد. فقط روی Continue کلیک کنید. شماره Google Voice را برای باز کردن قفل انتخاب کنید.

3. با ارائه دهنده طرح تلفن خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید شماره فعلی شما را با Google Voice شما جایگزین کنند.

برای انتقال شماره در گوگل ویس هنگامی که شماره Google Voice خود را باز کردید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که با شرکت مخابراتی که برنامه تلفن همراه شما را مدیریت می‌کند تماس بگیرید و از آنها بخواهید شماره شما را به آن منتقل کنند. در نهایت، می‌توانید شماره Google Voice خود را به حساب Google دیگری که کنترل می‌کنید منتقل کنید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید حساب Google قدیمی خود را ببندید و با یک حساب جدید شروع کنید. یا ممکن است بخواهید شماره Google Voice شخصی خود را به Google تحت مدیریت گروه منتقل کنید.

حساب باید به عنوان شماره تماس اصلی کسب و کار شما باشد. توجه داشته باشید که فقط شماره Google Voice شما منتقل می‌شود. همه اطلاعات دیگر حساب، از جمله شماره‌های پیوند شده، سابقه تماس، پیام‌های متنی، پست های صوتی و تنظیمات در حساب قدیمی شما باقی می‌مانند.  نحوه انتقال بین حساب‌ها به این صورت است:

نحوه انتقال حساب‌ها در گوگل ویس

برای انتقال حساب‌ها در گوگل ویس مراحل زیر را انجام دهید:

1. وارد Google Voice شوید و به نسخه قدیمی بروید.

مرورگر وب مورد نظر خود را باز کنید و به www.google.com/voice بروید. هنگامی که از شما خواسته شد وارد حساب Google خود شوید، این کار را انجام دهید. سپس، روی دکمه منوی اصلی در گوشه سمت چپ بالای صفحه اصلی کلیک کنید.
منوی اصلی در Google Voice منوی اصلی را به پایین اسکرول کنید و روی Legacy Google Voice کلیک کنید. این شما را به رابط قدیمی Google Voice بازمی گرداند.

2. به تنظیمات خود دسترسی پیدا کنید.

و از شما بخواهید شماره خود را منتقل کنید. سپس، روی نماد چرخ‌دنده در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی کلیک کنید و سپس از منوی کشویی که ظاهر می‌شود، تنظیمات را انتخاب کنید.
تنظیمات Google Voice قدیمی روی برگه تلفن‌ها کلیک کنید (اگر قبلاً در آن بخش نیستید) و سپس روی انتقال در کنار شماره Google Voice فعلی خود کلیک کنید.
انتقال شماره Google Voice

3. وارد حساب گوگلی شوید که می خواهید شماره را به آن منتقل کنید.

یک کادر پاپ آپ ظاهر می شود که محدودیت های انتقال شماره Google Voice را به شما اطلاع می دهد و همچنین از شما می خواهد که حساب Google را برای انتقال شماره خود انتخاب کنید. با فرض اینکه قبلاً به آن حساب وارد نشده اید، روی Sign Into Another Account کلیک کرده و وارد آن شوید.
وارد حساب مقصد انتقال شوید

4. مرحله 2 را تکرار کنید.

هنگامی که به طور همزمان به دو حساب Google وارد شدید، حسابی که شماره Google Voice خود را از آن منتقل می‌کنید و حسابی که شماره خود را به آن منتقل می کنید. به صفحه “تنظیمات” خود بازگردانده می شوید. از اینجا، به سادگی دوباره روی تب Phones کلیک کنید و سپس روی انتقال در کنار شماره Google Voice که می‌خواهید به حساب Google دیگر خود منتقل کنید، کلیک کنید.

5. حساب Google را برای انتقال شماره خود انتخاب کنید.

یک بار دیگر، یک کادر پاپ آپ ظاهر می شود که از شما می خواهد حساب Google را برای انتقال شماره Google Voice خود انتخاب کنید. این بار روی دکمه کنار آدرس ایمیل حسابی که به تازگی وارد آن شده اید کلیک کنید. سپس روی دکمه انتقال کلیک کنید.
حساب مقصد انتقال شماره را انتخاب کنید

6. شماره موبایل خود را به حساب Google جدید پیوند دهید.

هنگام انتقال شماره در گوگل ویس یک کار دیگر برای تکمیل انتقال شماره وجود دارد و آن این است که شماره Google Voice خود را در خانه جدید تأیید کنید. می‌توانید این کار را با پیوند دادن یک شماره تلفن همراه به حساب Google Voice که به تازگی شماره Google Voice خود را به آن منتقل کرده اید، انجام دهید.

سخن پایانی

 

دوستان عزیز از این‌که تا پایان مقاله نحوه انتقال شماره در گوگل ویس Google Voice همراه ما بودید از شما متشکریم. اکنون هر سه راه انتقال شماره تلفن در Google Voice را می شناسید: از تلفن همراه به Google Voice، از Google Voice به تلفن همراه و از یک حساب Google Voice به حساب دیگر. با استفاده از این روش‌ها، می‌توانید شماره تلفن اصلی خود را ثابت نگه دارید، به این معنی که هر بار که برای یک سرویس مخابراتی جدید ثبت نام می‌کنید، نیازی نیست مخاطبین شما شماره جدیدی یاد بگیرند. برای خرید اکانت گوگل ویس با تحویل فوری و قیمت ارزان حتما از فروشگاه اکانت استور دیدن فرمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *