Comparison

مقایسه اپل موزیک و اسپاتیفای Apple Music در مقابل Spotify: کدام سرویس بهتر است؟

مقایسه اپل موزیک و اسپاتیفای Apple Music در مقابل Spotify: کدام سرویس بهتر است؟

دوستان در این مقاله می‌خواهیم به مقایسه  مقایسه اپل موزیک و اسپاتیفای بپردازیم. موسیقی نقش مهمی در زندگی هر فرد ایفا می‌کند. موسیقی ممکن است برای اهداف مختلفی مانند استراحت، ورزش، مطالعه و غیره استفاده شود. گوش دادن به موسیقی راه طولانی را طی کرده است. تکامل گوش دادن به موسیقی با تلفن گرامو در اواخر قرن نوزدهم شروع شد و سپس در اواسط قرن بیستم وارد رادیو شد که راه جدیدی را برای نحوه گوش دادن مردم به موسیقی ایجاد کرد.

واکمن در دهه 1960 محبوبیت زیادی به دست آورد اما پس از آن با تأسیس لوح فشرده (CD) ناپدید شد. اما همه این‌ها با شروع قرن بیست و یکم تغییر کرد، زمانی که اپل اولین آی پاد خود را منتشر کرد که راهی جدید برای گوش دادن به موسیقی داد و امکان حمل 1000 آهنگ را در جیب شما فراهم کرد، اما با پایان یافتن آن دوران امروز، ما به موسیقی از طریق برنامه‌های پخش موسیقی امروزه Spotify و Apple Music یکی از بزرگترین سرویس های پخش آنلاین موسیقی در جهان هستند که بیش از 50 میلیون آهنگ دارد.

دوستان برای خرید اکانت اسپاتیفای و خرید اکانت اپل موزیک به فروشگاه اکانت استور مراجعه فرمایید.

 

مقایسه اپل موزیک و اسپاتیفای: Apple Music در مقابل Spotify

 

تفاوت اصلی اپل موزیک و اسپاتیفای در این است که اپل موزیک به هیچ کاربری اجازه پخش رایگان هیچ آهنگی را بدون خرید سرویس نمی‌دهد در حالی که اسپاتیفای به کاربر خود اجازه می‌دهد تا هر آهنگی را به صورت رایگان بدون خرید سرویس پخش کند.

اسپاتیفای با مزایای خود مانند تبلیغات، حذف نکردن آهنگ‌ها و غیره همراه است. Spotify با نمایش هنرمندان معاصر مکان جدیدی را برای هنرمندان معاصر فراهم می‌کند، در حالی که موسیقی اپل بیشتر یک فضای بسته است و آزادی زیادی به هنرمند ناشناس نمی‌دهد.

 

اسپاتیفای یا اپل موزیک کدام یک سرویس پخش بهتری است؟

 

اسپاتیفای پلتفرم موسیقی بهتری نسبت به Apple Music است. هر دو امکان دسترسی نامحدود به موسیقی، ایجاد لیست‌های پخش و پادکست‌ها را فراهم می‌کند. یکی از ویژگی‌هایی که برای بسیاری از کاربران Spotify متمایز است، پادکست‌های متنوع موجود است. از طرف دیگر، Apple Music فاقد ویژگی پادکست است. برای گوش دادن به طیف وسیعی از پادکست‌ها، کاربران Apple Music باید به یک برنامه جداگانه به نام “پادکست” مراجعه کنند. اسپاتیفای در این راه متمایز است. کسانی که از این برنامه استفاده می‌کنند نه تنها می‌توانند به موسیقی گوش دهند، بلکه می‌توانند به طیف گسترده ای از پادکست‌ها در همان برنامه گوش دهند.

در نظرسنجی انجام شده، اسپاتیفای در دسامبر 2019 با 155 میلیون کاربر از Apple Music جلوتر بود، در حالی که Apple Music تا ژوئن 2019 تنها 60 میلیون مشترک داشت. مشترکین Apple Music فرصت‌های کشف افراد، علایق و پادکست‌های جدید را از دست می‌دهند. در صورتی کاربران Spotify به آن دسترسی دارند. اسپاتیفای برای سلیقه‌ها و علایق موسیقی خاص تخصص دارد. ساختن فهرست‌های پخش بر اساس موسیقی‌هایی که بیشترین شنیده‌ها را دارند، و پادکست‌هایی که با همه علایق مختلف مرتبط هستند، نمونه‌های بارز هستند.

 

Apple Music چیست؟

 

مقایسه اپل موزیک و اسپاتیفای

 

Apple Music یک سرویس موسیقی مبتنی بر اشتراک است که به کاربران خود اجازه می‌دهد تا بیش از 60 میلیون آهنگ، پادکست و هنرمند را پخش کنند. اپل موزیک در سال 2015 شروع به کار کرد تا بهترین کیفیت موسیقی و استریم را در اختیار کاربران خود قرار دهد. Apple Music بیشتر یک محیط بسته و یک برنامه یکپارچه است که بهترین عملکرد را با خدمات اپل دارد.

به کاربران خود اجازه نمی‌دهد با استفاده از موسیقی اپل به صورت رایگان موسیقی پخش کنند، چندان سخت نیست. این یک برنامه بسیار کاربر پسند است که فقط با ساختن Apple ID می‌توان آن را ثبت نام کرد. امروزه موسیقی اپل در بیش از 100 کشور از جمله هند در دسترس است. Apple Music محیطی بسیار صمیمی‌تر است و هنرمندان جدید آنچنان در آن حضور ندارند و بالاترین کیفیت و پخش موسیقی را ارائه می‌دهد. Apple Music هیچ الگوریتم قوی‌ای ندارد و لیست های پخش شخصی سازی شده ای را بر اساس شنیدن اخیر در اختیار کاربر قرار نمی‌دهد.

 

Spotify چیست؟

 

مقایسه اپل موزیک و اسپاتیفای Apple Music

 

 

Spotify  اسپاتیفای یکی از بزرگترین برنامه‌های پخش موسیقی در سراسر جهان است که به بیش از 50 میلیون آهنگ، پادکست و هنرمند دسترسی دارد. اسپاتیفای یکی از آن برنامه‌هایی است که به کاربر اجازه می‌دهد موسیقی و پادکست‌ها را به صورت رایگان پخش کند و به کاربر خود آزادی خرید اکانت اسپاتیفای پرمیوم Spotify premium یا ادامه استفاده از نسخه رایگان را می‌دهد، اما امتیازات آن تبلیغاتی است که بین آهنگ‌ها پخش می‌شود.

استفاده از Spotify آسان و بسیار کاربرپسند است، می‌توانید با استفاده از فیس بوک، شناسه ایمیل و حتی شماره تلفن خود ثبت نام کنید و شروع به گوش دادن کنید. امروز اسپاتیفای Spotify در بیش از 76 کشور در دسترس است.

Spotify اسپاتیفای همچنین با نمایش هنرمندان جدید، فرصت‌هایی را برای هنرمندان جدید فراهم می‌کند، بنابراین آن را به مکانی برای هنرمندان معاصر تبدیل می‌کند.

 

در چه دستگاه‌هایی می توانید از اسپاتیفای استفاده کنید؟

 

نقطه قوت اسپاتیفای این است که تقریباً در هر دستگاهی که فکرش را بکنید در دسترس است، صرف نظر از این‌که آنها صفحه نمایش دارند یا یک بلندگوی هوشمند مانند Nest Audio یا Amazon Echo.

اندروید (برنامه موبایل)، آیفون (برنامه موبایل)، ویندوز و مک (برنامه دسکتاپ)، مرورگر وب (بله – فقط به open.spotify.com بروید) ،دستگاه‌های صوتی Google Home/Nest، بلندگوها و صفحه نمایش‌های هوشمند Amazon Echo، سونوس تبلت‌های آمازون فایر (موجود در اپ استور آمازون)، بسیاری از پلتفرم‌های تلویزیون هوشمند ال‌جی، سامسونگ، روکو، اپل تی‌وی و اندروید تی‌وی، ساعت‌های گارمین.

برخی از مدل‌ها پخش موسیقی اسپاتیفای را به صورت آفلاین ارائه می‌دهند. اگر تلویزیون شما از Casting/chromecast پشتیبانی می‌کند، می‌توانید با استفاده از Spotify Connect نیز  موسیقی پخش کنید، که به شما امکان می‌دهد سایر دستگاه‌هایی را که حساب Spotify شما را پخش می‌کنند از هر برنامه اسپاتیفای که به همان حساب وارد شده‌اید، کنترل کنید. 

 

بهترین خدمات پخش موسیقی در سال 2022 در یک نگاه:

 

 تفاوت بین اسپاتیفای رایگان و اسپاتیفای پرمیوم Spotify free و premium

تفاوت اصلی اسپاتیفای رایگتن و اسپاتیفای پرمیوم در کیفیت صدا است که با پریمیوم افزایش می‌یابد و تبلیغاتی که در همه جا با نسخه رایگان وجود دارد را می توان با نسخه پریمیوم حذف کرد. اسپاتیفای از یک الگوریتم قوی استفاده می‌کند. این الگوریتم از تنظیمات برگزیده موسیقی شما استفاده می‌کند و سپس هر هفته یک لیست پخش از آهنگ‌های مشابه را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید از طریق برنامه به آن لیست دسترسی پیدا کنید.

 

اسپاتیفای چگونه کار می‌کند؟

ابتدا به وب سایت www.spotify.com مراجعه کنید یا برنامه را در دستگاه های تلفن همراه خود دانلود کنید.

دوم، حساب خود را با استفاده از شماره تلفن یا شناسه ایمیل بسازید.

سوم، طرحی را انتخاب کنید که می تواند نسخه رایگان یا نسخه پریمیوم باشد.

چهارم، ژانرها و هنرمندان مورد علاقه خود را پر کنید.

پنجم، استریم کنید و لذت ببرید!

 

مقایسه اپل موزیک و اسپاتیفای: تفاوت های اصلی بین Apple Music و Spotify

  •  Apple Music اجازه پخش رایگان موسیقی را نمی‌دهد، در حالی که Spotify اجازه پخش رایگان را می‌دهد.
  • Spotify با استفاده از هنرمندان جدید به رشد آنها کمک می‌کند، در حالی که موسیقی اپل یک محیط بسته است و ویژگی های زیادی ندارد.
  • موزیک اپل به اضافه 0.012 سنت در هر استریم برای هنرمند، در حالی که Spotify برای هر استریم 0.006 سنت پرداخت می کند. (2020)
  • Spotify دارای یک ویژگی منحصر به فرد به نام Spotify connect است که به هر کاربری اجازه می‌دهد آهنگ‌ها را بین هر دستگاهی تغییر دهد و حتی از تلفن به عنوان کنترل از راه دور برای دستگاه ها استفاده کند، اما موسیقی اپل هیچ یک از این ویژگی ها را ارائه نمی دهد.
  • اسپاتیفای یک لیست پخش شخصی سازی شده برای کاربر به نام DISCOVER WEEKLY می‌سازد که شامل موسیقی تازه بر اساس گوش دادن به گذشته است، در حالی که موسیقی اپل اینطور نیست.
  • Apple Music به دلیل دانلود خودکار و سایر ویژگی‌ها، گوش دادن آفلاین بسیار بهتری را ارائه می‌دهد، در حالی که گوش دادن آفلاین Spotify نسبتاً کمتر از حد متوسط ​​است.

 

سخن پایانی

دوستان اگر بخواهیم نتیجه مقایسه اپل موزیک و اسپاتیفای را بگوییم در واقع باید گفت که هر دو سرویس پخش عالی کار می‌کنند، واقعاً عالی. موسیقی Spotify و Apple هر دو مزایا و معایب خود را دارند. اما Spotify چیزهای بیشتری نسبت به موسیقی اپل ارائه می‌دهد، به عنوان مثال، پخش رایگان Spotify connect، که هنرمندان جدیدتر را با استفاده از یک الگوریتم قوی برای ایجاد یک لیست پخش شخصی سازی می‌کند. از طرف دیگر، Apple Music بیشتر از جنبه فنی کار می‌کند، به عنوان مثال، ارائه با بالاترین کیفیت، 100000 آهنگ در یک لیست پخش، و پرداخت دو برابر به همه هنرمندان و سازندگان موسیقی نسبت به به سرویس پخش استیفای.

دوستان برای خرید اکانت اسپاتیفای و خرید اکانت اپل موزیک به فروشگاه اکانت استور مراجعه فرمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *