Comparison

مقایسه یوتیوب موزیک و اپل موزیک: Apple Music یا YouTube Music ؟

مقایسه یوتیوب موزیک و اپل موزیک: کدام سرویس Apple Music یا YouTube Music را انتخاب کنیم؟
دوستان در این مقاله به مقایسه یوتیوب موزیک و اپل موزیک ‌می‌پردازیم. هیچ بحثی وجود ندارد که بگوییم Apple Music و YouTube Music جزو بهترین پلتفرم‌های پخش موسیقی هستند. گفته می‌شود که اپل موزیک حدود 60 میلیون آهنگ دارد و یوتیوب موزیک می‌گوید 50 میلیون آهنگ رسمی دارد، اما این فقط یک بعدی است زیرا یوتیوب موزیک دارای بارهای mashup، ویدیوی زنده، ریمیکس و سایر ویدیوهای غیر رسمی است.
تفاوت اصلی بین Apple Music و Youtube Music، تفاوت در هزینه اشتراک ممتاز، مدت زمان آزمایشی رایگان، سرویس پادکست، کتابخانه موسیقی، امکانات پخش رادیو، تعداد آهنگ‌های موجود، تعداد کاربران، پخش آفلاین، کیفیت پخش و در دسترس بودن آنها در پلتفرم های مختلف است.
در سطح جهانی، Apple Music موفقیت بزرگی است زیرا برآوردها نشان می‌دهد که اپل موزیک در ژوئن 2020، 72 میلیون مشترک در سراسر جهان داشته است که نسبت به دسامبر سال قبل چهار میلیون نفر افزایش داشته است.

اپل موزیک چیست؟

Apple Music یک سرویس پخش موسیقی و ویدیو است که توسط Apple Inc توسعه یافته است. به طور خاص، این پاسخ اپل به رقبای خود Spotify، Google Play و دیگران است. اپل قول داده است که به شما امکان دسترسی به بیش از 60 میلیون آهنگ، یک ایستگاه رادیویی زنده و یک ارتباط شخصی با هنرمندانی که شما آنها را تحسین می‌کنید، بدهد. این یک برنامه موسیقی داخلی است که به این معنیکه اگر نمی‌خواهید از این سرویس استفاده کنید، همچنان می‌توانید به موسیقی‌هایی که از قبل روی دستگاه خود بارگذاری کرده‌اید گوش دهید. برای شروع، اپل به شما یک دوره آزمایشی 3 ماهه رایگان می‌دهد تا این سرویس پخش موسیقی و ویدیو جدید را امتحان کنید. برای استفاده بیشتر، می‌توانید به تمدید خودکار بروید یا آن را خاموش کنید.
اپل موزیک طرح فردی و طرح خانوادگی (برای 5 عضو) را برای اشتراک در تمام مزایای iTunes match، همراه با عبور به کل کاتالوگ اپل موزیک ارائه می‌دهند. در برنامه، ویژگی Connect به شما امکان می‌دهد تا به هنرمندان مورد علاقه خود در هنگام ارسال مطالب در آنجا متصل شوید. می‌توان گفت که این نسخه کمی شخصی شده و کوچک شده از فید توییتر و اینستاگرام است.
یک ویژگی دیگر اپل موزیک رادیو  است. Beats 1 Radio و یک رادیو 24 ساعته که می‌توانید از آن لذت ببرید. ویژگی New Music بخش شخصی‌سازی شده‌ای دارد که می‌توانید اولویت‌های موسیقی خود را برای داشتن یک تجربه شخصی تنظیم کنید.البته برای استفاده از تمام امکانات اپل موزیک باید اکانت اپل موزیک را داشته باشید.

 YouTube Music چیست؟

یوتیوب موزیک یک سرویس موسیقی اختصاصی از یوتیوب است. متعلق به گوگل است که از فهرست بزرگ موسیقی یوتیوب با تاکید بر اجرای ویدئو و اجرای زنده استفاده می‌کند. همه می‌دانند که از آنجایی که در بسیاری از مواقع یوتیوب تنها جایی است که برخی از این اجراهای زنده نمایش داده می‌شوند. موزیک یوتیوب قول دسترسی به 1 میلیارد نسخه رسمی و غیر رسمی را می‌دهد. بهترین بخش یوتیوب موزیک این است که برخلاف اپل موزیک در هر دو دستگاه اندروید و iOS در دسترس است.برای دسترسی به تمام امکانات یوتیوب موزیک باید اکانت یوتیوب موزیک را داشته باشید.
این اسپیکر هوشمند مانند بلندگوهای خود گوگل، بلندگوی Bose، JBL و سایرین ارائه می‌شود. برای شروع، یوتیوب یک ماه آزمایشی رایگان به شما می‌دهد تا این سرویس پخش موسیقی و ویدیو جدید را امتحان کنید. برای استفاده بیشتر، می‌توانید به تمدید خودکار بروید یا آن را خاموش کنید. آنها طرح دانش آموزی (برای افراد) و طرح خانواده (برای 6 عضو) را ارائه می‌دهند تا با حذف تبلیغات همپوشانی ویدیویی که قبل و در طول یک ویدیو اجرا می‌شوند، برای تجربه‌ای بدون وقفه مشترک شوند.
The New Release Mix یک لیست پخش است که هر جمعه از 30 آهنگ جدید به روز می‌شود که YouTube فقط برای شما بر اساس ترجیحات موسیقی شما انتخاب می‌کند. Discover Mix یک لیست پخش 50 آهنگی است که هر چهارشنبه با آهنگ‌هایی از هنرمندانی که قبلاً دوست دارید و آهنگ‌های دیگری که YouTube بر اساس اولویت‌هایی که داده‌اید به شما پیشنهاد می‌کند، به‌روزرسانی می‌شود.

تفاوت‌های اصلی بین Apple Music و YouTube Music Apple Music

  • اپل موزیک به اشتراک رایگان 3 ماهه دسترسی دارد در حالی که YouTube Music فقط یک ماه اشتراک رایگان ارائه می‌دهد.
  • Apple Music خدمات پخش پادکست و رادیو را ارائه می‌دهد در حالی که YouTube Music چنین خدماتی برای ارائه ندارد.
  • طبق ادعاها، کتابخانه Apple Music حدود 60 میلیون آهنگ رسمی منتشر کرده است، در حالی که YouTube Music ادعا می‌کند که کتابخانه آن بیش از 1 میلیارد آهنگ دارد که شامل آهنگ های رسمی و غیر رسمی است.
مقایسه یوتیوب موزیک و اپل موزیک

YouTube Music در مقابل Apple Music: کدام یک برای شما بهتر است؟

اکنون متوجه شدید که شباهت های زیادی بین YouTube Music و Apple Music وجود دارد. اگر به کیفیت پخش بسیار اهمیت می دهید، انتخاب یکی از این موارد دشوار است. کشف موسیقی در یوتیوب موزیک آسان است، اما Apple Music ویژگی های ایستگاه رادیویی بیشتری نسبت به یوتیوب موزیک ارائه می‌دهد. YouTube Music به دلیل لیست‌های پخش مشترک، کمی بیشتر از گزینه‌های اشتراک‌گذاری اجتماعی پیشتاز است. اگر آیفون دارید، اپل موزیک گزینه خوبی برای شما خواهد بود زیرا اپل موزیک بیش از هر برنامه استریم شخص ثالث دیگری با iOS سازگار است. سیری به خوبی با Apple Music کار می کند. یوتیوب موزیک یک برنامه از پیش نصب شده در اندروید است. اگر گوشی اندرویدی دارید، یوتیوب موزیک برای شما بهتر است، زیرا برخی از اشکالات در برنامه اندروید اپل موزیک وجود دارد و اپل به‌روزرسانی‌های منظم را برای اپل موزیک ارائه نمی‌کند. انتخاب باشماست!

 

 
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *